Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Nowe API dla Google Sites

Firma Google udostępniła programistyczny interfejs aplikacyjny (API) dla Google Sites upraszczający dodawanie treści i edycję stron.

Dzięki nowemu API twórcy serwisów, korzystający z usług Google Sites, pomyślanych jako narzędzie do tworzenia ntranetowych serwisów małych przedsiębiorstw i organizacji, powinni mieć łatwiejszą pracę.

"Obecnie cała zawartość Google Site jest dostępna za pośrednictwem protokołu Google Data" - napisał na blogu rzecznik Google.

Zdaniem Ezry Gottheila, analityka w Technology Business Research, nowe API jest znaczącym usprawnieniem dla Google Sites.

"Google promuje Sites jako sposób na utrzymywanie wewnętrznych serwisów WWW małych przedsiębiorstw" - powiedziała Gottheil. "Jeśli wszystko trzeba wprowadzać ręcznie, nawet jeśli nie jest to skomplikowane, jest to ograniczenie. Dzięki API, Google Sites staje się narzędziem dystrybucji treści".

To nie jedyna nowość od Google, jaka pojawiła się w tym tygodniu. Wcześniej koncern poinformował o wprowadzeniu w usłudze Google Sync nowej funkcjonalności push Gmail, umożliwiającej synchronizację poczty Gmail z telefonami komórkowymi. Google Sync, uruchomione w wersji beta w lutym tego roku, pierwotnie zostało zaprojektowane do synchronizacji kontaktów w Gmail oraz Kalendarza Google z iPhonem, urządzeniami wyposażonymi w Windows Mobile oraz urządzeniami z platformą S60.

Jednak prócz dobrych wieści dla użytkowników poczty Google są też i mniej dobre. Już po raz drugi w tym miesiącu jej użytkownicy mieli problemy z wysyłaniem i odbieraniem e-maili. Najnowsze problemy z korzystaniem z poczty Gmail, które wystąpiły wczoraj trwały co prawda niecałe trzy godziny i problemów doświadczyli tylko niektórzy z użytkowników, jednak jest to już kolejna awaria tej popularnej usługi pocztowej w tym roku.