Nowa wersja systemu BanerNews

Do pobrania jest już nowa wersja przydatnej i bezpłatnej aplikacji, która łączy w sobie wiele funkcji na co dzień używanych przez internautów. BanerNews to zarówno system informacyjny, jak i praktyczny komunikator.

Za pomocą programu można otrzymywać na bieżąco najświeższe informacje z różnych dziedzin życia. W kanałach systemu pojawia się dziennie około 500 nagłówków z dzienników zarówno polskich jak i zagranicznych oraz tych, które nie ukazują się w formie papierowej. W sekcji komputery, Internet, media dostępne są także informacje pochodzące z redakcji wydawnictwa IDG, do którego należy także magazyn Internet Standard. BannerNews oferuje także płynny dostęp do notowań giełdowych, które można ustawić tak, aby w sposób ciągły przewijały się w dowolnym miejscu ekranu.

Nowa wersja programu aspiruje także do roli rozbudowanego komunikatora. Umożliwiono zdefiniowanie w nim kont pocztowych, dzięki czemu szybko dowiadujemy się o otrzymanych e-mailach. Program wyposażono również w nowy system wysyłania SMS'ów, oraz w możliwość komunikowania się z użytkownikami popularnych programów Gadu-Gadu oraz ICQ. Nowy chat w jaki wyposażono aplikację, wyposażony w trzy zakładki, nawiązuje do biznesowej roli aplikacji. Jedna z zakładek chata stanowi bowiem interaktywną bazę danych firm i osób świadczących usługi. Zarejestrować może się w niej każdy prowadzący jakąkolwiek działalność czy to usługową czy też handlową lub produkcyjną. Nie musi posiadać NIP’u czy REGON’u. Ideą programu jest bowiem umożliwienie bezpośredniej komunikacji pomiędzy zarejestrowanymi użytkownikami systemu a osobami odpowiedzialnymi za obsługę klienta po stronie firmy. Zarówno rejestracja jak i korzystanie z katalogu biznesowego są bezpłatne. W nowej wersji BannerNews uporządkowano sposób wyszukiwania, kształtując je na zasadzie drzewka, co ułatwić ma odnalezienie szukanej firmy.