Nowa strona startowa Twittera. Skusisz się?

Twitter szykuje nową stronę startową. Cechuje ją prostszy interfejs stworzony specjalnie z myślą o potencjalnych nowych użytkownikach.

Twitter - kilka słów

Twitter to darmowy serwis społecznościowy. Udostępnia on usługę mikroblogowania, dzięki której można wysyłać krótkie wiadomości tekstowe (tweedy) składające się maksymalnie ze 140 znaków. Każdy z użytkowników serwisu może na swojej stronie obserwować wpisy wybranych profili.

Zmiany na stronie startowej Twitter

Nowa strona startowa Twittera przede wszystkim doczekała się zmiany koloru, który z jasnoniebieskich odcieni przeistoczył się w metaliczny chrom. Zniknęła z niej również sekcja "Top Tweets", natomiast samo okno wyszukiwania przeniesione zostało nieco niżej. Uproszczeniu uległ system logowania i zakładania nowego konta, gdyż można te procesy przeprowadzić bezpośrednio na stronie głównej - u jej dołu pojawiła się natomiast kolejna nowość - avatary najpopularniejszych użytkowników.

Największa nowość dotyczy jednak ogromnie ważnego elementu - motta serwisu zachęcającego do skorzystania z jego usług. W przypadku starej strony brzmiało ono "Najlepsza droga do odkrycia tego, co nowego dzieje się w twoim świecie", natomiast w nowej: "Podążaj za swoimi zainteresowaniami. Błyskawiczna aktualizacja informacji od znajomych, ekspertów, ulubionych gwiazd oraz tego, co dzieje się na całym świecie".

Twórcy Twittera mają nadzieję, że przygotowane przez nich zmiany przełożą się na jeszcze większe zainteresowanie serwisem i przyciągną nowych użytkowników. Warto też przypomnieć, że wczoraj poinformowali także o znacznym usprawnieniu algorytmu wyszukiwania.