Nowa siedziba Onet.pl w Krakowie

Na terenie III kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie-Pychowicach za 150 mln zł ma zostać zbudowana nowa siedziba portalu internetowego Onet.pl i krakowskiego oddziału telewizji TVN. Docelowa ma tam pracować około tysiąca osób.

Przedstawiciele Grupy Onet, władz miasta i Uniwersytetu Jagiellońskiego podpisali list intencyjny w sprawie realizacji nowej inwestycji. - Bardzo się cieszymy, że pod jednym dachem znajdzie się produkcja internetowa i telewizyjna, bo pozwoli to stworzyć zaplecze nowej generacji, z konwergencją telewizji i internetu - mówił prezes Onet S.A. Łukasz Wejchert.

Najprawdopodobniej budowa rozpocznie się w przyszłym roku i trwać będzie przez kilka lat. Według Wejcherta o wyborze Krakowa na miejsce inwestycji zadecydował fakt, że tu mieści się już główna siedziba portalu oraz, że dobrze współpracuje się firmie z władzami miasta. Ponadto, jak podkreślał prezes, Uniwersytet Jagielloński kształci wysokokwalifikowanych specjalistów, którzy mogą później dołączyć do Grupy Onet.

Obszar kampusu, gdzie ma powstać nowa siedziba, wchodzi w skład krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Od kilku lat działa już tam centrum oprogramowania Motorola.

Źródło: Onet