Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Nowa siedziba Onet.pl w Krakowie

Na terenie III kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie-Pychowicach za 150 mln zł ma zostać zbudowana nowa siedziba portalu internetowego Onet.pl i krakowskiego oddziału telewizji TVN. Docelowa ma tam pracować około tysiąca osób.

Przedstawiciele Grupy Onet, władz miasta i Uniwersytetu Jagiellońskiego podpisali list intencyjny w sprawie realizacji nowej inwestycji. - Bardzo się cieszymy, że pod jednym dachem znajdzie się produkcja internetowa i telewizyjna, bo pozwoli to stworzyć zaplecze nowej generacji, z konwergencją telewizji i internetu - mówił prezes Onet S.A. Łukasz Wejchert.

Najprawdopodobniej budowa rozpocznie się w przyszłym roku i trwać będzie przez kilka lat. Według Wejcherta o wyborze Krakowa na miejsce inwestycji zadecydował fakt, że tu mieści się już główna siedziba portalu oraz, że dobrze współpracuje się firmie z władzami miasta. Ponadto, jak podkreślał prezes, Uniwersytet Jagielloński kształci wysokokwalifikowanych specjalistów, którzy mogą później dołączyć do Grupy Onet.

Obszar kampusu, gdzie ma powstać nowa siedziba, wchodzi w skład krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Od kilku lat działa już tam centrum oprogramowania Motorola.

Źródło: Onet