Nowa sieć reklamowa dla blogów

Spółka Brand New Media, utworzona przez twórców serwisu Krytycy.pl oraz portal Money.pl oferuje - wg swych zapewnień - największą sieć reklamową dla blogów: blogvertising.pl.

Ofertahttp://blogvertising.pl obejmuje świadczenie usług marketingowych i PR na blogach. Obecnie w bazie znajduje się 410 blogów podzielonych na 16 tematycznych, a oferta obejmuje pełny zestaw narzędzi reklamowych, w tym także system statystyk inTrack.

Blogi, które kiedyś kojarzyły się z pamiętnikami nastolatek, teraz stają się prężnie działającymi wydawnictwami. Reprezentują je specjaliści z wielu dziedzin oferujący aktualne i fachowe informacje każdego dnia. Liczba czytelników blogów od kilku lat stale rośnie. Stają się one coraz ważniejszym kanałem informacyjnym. Rośnie także stopień zaufania do blogów jako źródła informacji o produktach i usługach - zalety reklamowania się w blogach opisuje Michał Michalik, współwłaściciel Brand New Media Sp. z o.o.

Do dyspozycji reklamodawców są różnorodne produkty (np. Sponsor Widget, Sampling, VideoBits, Blog firmowy, Patronat Bloga i in.) umożliwiające m. in. publikacje materiałów prasowych i wideo, wyświetlanie reklamy graficznej, a także zlecanie tekstów komercyjnych.

Reklama na blogach pozwala na dotarcie bardzo precyzyjnie do grupy docelowej naszego klienta. Co więcej czytelnicy blogów to tak zwani inicjatorzy zmian, czyli Ci którzy informację o produkcie przekazują coraz

dalej w swojej grupie społecznej. Reklama zaczyna się na blogu ale dociera o wiele dalej, do rodziny, przyjaciół i znajomych czytelnika - mówi Michał Michalik.

Niewątpliwie reklamodawców przekonać mogą podawane przez Brand New Media dane mówiące, iż co piąty polski internauta założył blog i że 40% polskich użytkowników sieci zagląda na tę formę medium. Przekonująco brzmią również pozostałe dane podawane przez spółkę: 66% czytelników czyta blogi ze względu na wspólne zainteresowania i hobby, a ponad 40% czytelników uważa, że na blogach znajdują się informacje, których nie znaleźliby nigdzie indziej.

Twórcy blogvertising.pl zapowiadają, iż jeszcze w tym tygodniu powinny ruszyć pierwsze kampanie reklamowe. Zastrzegają jednak, iż obecnie serwis jest w fazie intensywnych testów. Cały czas trwają również działania mające na celu zaproszenie do współpracy i pozyskanie do sieci inne wartościowe blogi polskiej blogosfery.