Nowa sieć reklamowa: Online Advertising Network

1 lutego startuje Online Advertising Network, czyli OAN Sp. z o.o. Spółka została założona przez byłych menedżerów ARBOinteractive Polska. Głównym celem firmy jest budowanie i dostarczanie sieciowych produktów reklamowych w internecie zarówno klientom końcowym jak i agencyjnym. Do działającej od września ubiegłego roku Premium.ad, sprofilowanych pakietów mediowych, dołącza Business.ad - biznesowa sieć reklamowa. Kolejne produkty tematyczne będą miały swoją premierę w drugiej połowie bieżącego roku.

Premierowy Business.ad to oferta wydawców z kategorii Biznes, Finanse i Prawo. Celem tego produktu jest skupienie w jednym miejscu oferty wszystkich kluczowych wydawców internetowych z tego segmentu. Główna oferta to pakiety mediowe, w skład których wchodzi powierzchnia reklamowa typu premium (najwyższa jakość dopasowania kontekstowego) u najwiekszych wydawców Biznes Finanse i Prawo, pakiety mailingowe oraz dedykowana oferta serwisów. Pełna ofertą zostanie zaprezentowana 1 lutego b.r. na stronie www.businessad.pl.

Spółką Online Advertising Network pokieruje Rafał Szychowski, m.in. twórca BizOn media, czyli pierwszej internetowej reklamowej sieci biznesowej w Polsce. W zespole znajdują się również Robert Olszewski i Tomasz Sokół odpowiedzialni za sprzedaż bezpośrednią i new business oraz Krzysztof Porębski odpowiedzialny m.in. za budowę produktów, kontakty z wydawcami i wsparcie analityczne. Wsparciem strategicznym i finansowym projektu zajmą sie Adam Feldman i Robert Hoffman partnerzy zarządzający agencji Adcomms Media Group.

"OAN to podmiot, który będzie funkcjonował na styku sieci reklamowych, brokera i agencji. Oprócz budowy i rozwijania produktów reklamowych, chcemy też zająć się planowaniem i zakupem mediów dla klientów, których będziemy sukcesywnie zdobywać i obsługiwać także przy pomocy agencji Adcomms Media Group" - mówi Rafał Szychowski, partner zarządzający i prezes nowej spółki. - Chcemy być alternatywą dla klasycznych sieci reklamowych. Startujący 1 lutego b. r. Business.ad to drugi produkt po Premium.ad, który jest kontynuacją strategii budowy sprofilowanej oferty pakietowej i dedykowanej. Trzeci produkt - Horizon.ad - to platforma AdExchange’owa / RTB którą planujemy uruchomić w drugiej połowie 2012 r. Nasza przewaga to client service, korzystne ceny, know-how , dobre relacje z wydawcami, agencjami i klientami. Do końca 2012 r chcielibyśmy stać się stabilnym, rozpoznawalnym brandem, który - mam nadzieję - wpisze się na stałe w lokalny "ekosystem" rynku reklamy online."

Zespołem sprzedaży agencyjnej nowej spółki kieruje Dorota Wychowaniec (Tymińska), która z branżą mediową związana jest już od ponad 10 lat. Wcześniej doświadczenie mediowe zdobywała w zespole wprowadzającym na rynek "Manager Magazin Edycja Polska" (Der Spiegel) oraz Businessman.pl. Współzarządzała biurem reklamy portalu turystycznego rozklad-pkp.pl oraz wprowadziła na rynek Grupę RD ("Reader’s Digest"), zajmującą się rozwojem oferty witryn tematycznych oraz komunikacji e-mailingowej.

Zespołem sprzedaży bezpośredniej i new business pokieruje zaś Robert Olszewski, związany jest z branżą online od siedmiu lat. Wcześniej doświadczenie zdobywał m.in. w ARBOinterative, gdzie był odpowiedzialny za sprzedaż bezpośrednią grupy oraz w Clickad gdzie kierował działami planowania, zakupu, monitoringu oraz Client Service.