Nowa odsłona Empik.com

W tym tygodniu ruszyła nowa wersja sklepu internetowego Empik.com. Oprócz bazy produktów oferowanych przez sklep, w serwisie znalazły się również informacje o twórcach i wydarzeniach kulturalnych.

Nowy Empik.com ma być połączeniem sklepu internetowego z serwisem informacyjno-kulturalnym, który mogą współtworzyć sami użytkownicy. Każda osoba zarejestrowana w Empik.com może dodawać swoje recenzje i artykuły, komentować i dyskutować na forum. Ponadto internauci mogą stworzyć na serwisie własny publiczny profil, który ma się opierać na zainteresowaniach dotyczących kultury i rozrywki.

Empik.com ma także podpisane umowy z zewnętrznymi partnerami o dostarczanie przez nich treści z dziedziny kultury, o czym mówił na konferencji "e-commerceStandard" Tomasz Cisek, dyrektor Empik.com.

Liczbę serwerów, na których funkcjonuje sklep, zwiększono dziewięciokrotnie (z 2 do 18), co ma zwiększyć wydajność i szybkość ładowania strony. Natomiast oferta sklepu internetowego została rozszerzona w kategorii nowych technologii (telefony komórkowe, iPody, mp3 playery, konsole do gier).

Nowa odsłona Empik.com

Zmieniony wygląd Empik.com

Wartość sprzedaży generowana przez sklep wzrosła o ok. 300% w porówaniu z ubiegłym rokiem. - Nowa platforma, na której działa Empik.com, na pewno przyczyni się jeszcze do wzrostu sprzedaży i umocni pozycję sklepu internetowego Empiku na polskim rynku e-commerce- uważa Tomasz Cisek.

http://www.empik.com