Nowa morowa muzyka na iplay.pl

Operator portalu muzycznego iplay.pl, firma Blue Melon, podpisała umowy z kolejnymi wytwórniami płytowymi - niezależnymi studiami z Australii i Danii.

Dzięki podpisaniu kolejnej umowy, użytkownicy serwisu będą mogli słuchać utworów artystów nagrywających dla 301 Records z Australii oraz Sublime Exile z Danii. 301 Records znana jest m.in. z wcześniejszej współpracy z AC/DC czy INXS. Natomiast wytwórnia Sublime Exile reprezentuje młode duńskie zespoły rockowe.

Jeszcze w październiku ofertahttp://iplay.pl poszerzy się, w związku z prowadzonymi rozmowami z innymi niezależnymi wytwórniami – z Hiszpanii, Szwecji, Belgii oraz Holandii i Niemiec, które wydają muzykę rockową, gotycką i industrialną ale i club/dane, techno. W kolejnych miesiącach spodziewane jest nawiązanie przez iplay.com współpracy kolejnymi niezależnymi wytwórniami płytowymi.

Iplay.com zdecydował się postawić na ciekawą, niezależną muzykę, której - jak zauważa słusznie dyrektor serwisu Tomasz Szladowski - brak w mediach main stream-owych; uściślijmy: w sformatowanych pod "przeciętnego przeciętniaka" rozgłośniach radiowych czy poprawnych i uładzonych do granic telewizjach. Nie brakuje jednak w iplay.com także artystów kształtujących ów główny nurt, np. Bajmu, Ryszarda Rynkowskiego albo Anity Lipnickiej.

Muzyka w iplay.pl dostępna jest na zamówienie, użytkownicy mają możliwość odsłuchiwania nie tylko pojedynczych utworów, ale również całych płyt. Serwis uzyskał zgodę właścicieli praw muzyki na emisję jej w Internecie. Dodatkowo z tytułu swojej działalności wnosi opłaty na rzecz artystów, poprzez ZAIKS. Wybrane utwory udostępniają wytwórnie: BMG, Pomaton EMI, wspomniane Sublime Exile i 301 Records oraz SP Records.