Nowa mapa Polski w internecie

Targeo.pl to internetowa mapa Polski, zbudowana w oparciu o mapy cyfrowe systemu AutoMapa. Jest kolejnym serwisem pozwalającym wyszukiwać miejsca na mapie wg danych teleadresowych. To najdokładniejsza mapa Polski dostępna w sieci, twierdzą firmy odpowiedzialne za stworzenie Targeo.pl.

Targeo.pl umożliwia przeglądanie kompletnej mapy Polski w okienku, lub na całym obszarze okna przeglądarki. Mapę można przeszukiwać podając miejscowość i ulice. Niestety serwis nie pokazuje jak dojechać z punktu A do punktu B. Producent planuje wprowadzić taką możliwość. -W najbliższym czasie planujemy rozszerzyć Targeo o kilkadziesiąt tysięcy punktów użyteczności publicznej, funkcję planowania podróży, a także udostępnić specjalną wersję Targeo dla telefonów komórkowych - mówi Rafał Mikołajczak, prezes zarządu Indigo.

W serwisie nie są dostępne zdjęcia satelitarne, które można znaleźć w konkurencyjnym Google Maps. Trzeba dodać, że produkt Google'a nie jest zlokalizowany, nie pozwala wyszukiwać na terenie Polski. Jednak zawiera jeszcze jedną przydatną cechę. Dzięki otwartemu API mapy Google'a można umieścić na swojej stronie i rozbudować o nowe funkcje. Targeo.pl również oferuje możliwość wykorzystania swoich map, jednak w tym celu należy się skontaktować z producentem. "Generalnie możliwość taka jest usługą płatną, ale są od tego wyjątki" - informuje firma na swojej stronie internetowej. Rozwiązanie wykorzystały m.in. Bank Pekao S.A. oraz firma X-Press Couriers.

Producentem Targeo.pl jest firma Indigo. Mapy dostarczają firmy Aquarat i Geosysytems Polska, producenci systemu AutoMapa.

http://www.targeo.pl

Patrz także:

Połączyć mapy z bazą danych