Nowa beta Chrome - Google stawia na szybkość

Pojawiła się nowa wersja beta przeglądarki internetowej firmy Google. Deweloperzy rozwijający program, oprócz dodania do niego kilku nowych funkcji, poprawili wydajność działania - nowa beta Chrome ma być o 35 procent szybsza od ostatniego stabilnego wydania tej aplikacji.

Aplikacja wyposażona została m.in. w funkcje automatycznego uzupełniania formularzy i autoprzewijania strony, pozwala też użytkownikowi na powiększenie widoku całej strony. Poprawiono również działanie funkcji przenoszenia kart poza otwarte okno, tak aby kilka kart było w tym samym czasie wyświetlanych obok siebie.

Tym samym dostępne są trzy różne edycje przeglądarki Google - stabilna (build 1.0.154.48), beta oraz deweloperska.

Nowa beta Chrome - Google stawia na szybkość

Google Chrome

"Najlepszą rzeczą w nowej becie jest jej szybkość - w naszym benchmarku V8 okazała się 25 % szybsza, a w benchmarku SunSpider 35 % szybsza od oferowanej obecnie wersji stabilnej" - pisze w bloguhttp://chrome.blogspot.com , Brian Rakowski, menedżer produktu w Google. Firma nie dostarczyła danych, jak program wypada na tle rozwiązań konkurencyjnych, np. Firefoksa czy Internet Explorera.

Warto przypomnieć, że Microsoft, producent tej ostatniej przeglądarki, opublikował dokument, w którym stwierdza, iż IE w "normalnym użyciu" jest szybszy od produktów Mozilli czy Google. Dotyczyć ma to zarówno prędkości uruchamiania, jak i ładowania stron.