Nowa aplikacja PayPal pozwala na przesyłanie pieniędzy przez Facebooka

Nowa usługa uruchomiona przez PayPal pozwoli użytkownikom Facebooka na dokonywanie przelewów przez aplikację. Razem z przelewem będzie można wysyłać także okolicznościowe e-karty.

Aplikacja o nazwie Send Money, ułatwi dokonywanie przelewów użytkownikom Facebooka. Do przelewów pieniężnych możemy także dołączyć specjalnie przygotowane, na takie okoliczności jak urodziny czy rocznie e-karty. Do kart można także dołączyć wiadomość, zdjęcie lub film wideo, będą one publikowane bezpośrednio na facebookowej ścianie adresata, ale ich treść będzie dostępna tylko dla właściciela konta. Użytkownik może także wybrać opcję wyłącznie dotyczącą przesłania pieniędzy.

Usługa jest bezpłatna jeśli korzystamy z kont bankowych znajdujących się w Stanach Zjednoczonych. W przypadku przelewania pieniędzy poza USA opłata wynosi między 0,5 a 2 proc. Za przelew między kontami i między 3,4 a 3,9 proc. w przypadku płatności kartą kredytową lub płatniczą plus 30 centów opłaty. Szczegółowa wysokość opłaty zależy od krajów, pomiędzy którymi robiony jest przelew. Zarówno nadawca jak i adresat muszą posiadać konta w serwisie PayPal. Usługa została uruchomiona w 65 krajach, w tym także w Polsce.