Nominacje do nagród Internet Standard dla Człowieka i Firmy Roku 2009

Już po raz szósty Internet Standard przyzna nagrody dla Człowieka i Firmy Roku 2009. Oto nominacje.

Na zbliżającej się konferencji Internet 2k10 zostaną wręczone prestiżowe nagrody dla Człowieka i Firmy Roku 2009.

Wśród dotychczasowych laureatów Nagrody Internet Standard znaleźli się m. in.: Tomasz Józefacki, Tomasz Jażdzyński, Dominik Kaznowski, Tomasz Czechowicz i Piotr Ejdys. Wyróżnionymi przez Internet Standard firmami w minionych latach zostały: Nasza-Klasa, o2, Onet i Allegro.

Kto zdobędzie laur za rok 2009? To był przełomowy okres dla branży internetowej. Internet zyskał silną i stabilną pozycję w budżetach reklamowych efektywnie konkurując z innymi mediami, serwisy społecznościowe nadały nowy kształt sposobom korzystania z sieci, a dzięki funduszom unijnym wiele ciekawych projektów ujrzało światło dzienne, podczas gdy liderzy rynku skutecznie walczyli o utrzymanie swoich pozycji - mówi Agnieszka Świtkowska, wydawca Internet Standard. Wśród nominowanych spółek znalazły się więc firmy idealnie wpisujące się w trendy rozwoju sieci, a w wielu przypadkach je wyprzedzające, a wśród osób - jednostki wyróżniające się konsekwencją i charyzmą.

Nominacje do nagrody Człowiek Roku Internet Standard 2009

Nominacje do nagród Internet Standard dla Człowieka i Firmy Roku 2009
Marcin Pery, prezes zarządu Redefine - nominacja za kreatywność, odwagę, konsekwencję w realizacji celów oraz wyznaczanie kierunku rozwoju telewizji internetowej w Polsce. Za skuteczną realizację strategii wprowadzania formatów telewizyjnych do sieci. Za przekonanie ponad 2 mln internautów do instalowania dodatkowego oprogramowania gwarantującego odbiór wysokiej jakości materiału wideo, za dostrzeganie potrzeb różnego typu odbiorców oraz skuteczne przyciąganie reklamodawców do sieci.

Nominacje do nagród Internet Standard dla Człowieka i Firmy Roku 2009
Maciej Budzich, bloger autor Mediafun.pl - nominacja za konsekwentną pracę w budowaniu marki bloga i blogera, za angażowanie się w liczne ważne z punktu widzenia branżowego, społecznego i politycznego wydarzenia oraz niestandardowe pomysły i przecieranie szlaków. Za bycie wszędzie tam gdzie trzeba, za uczynienie pasji sposobem życia i zarabiania.

Nominacje do nagród Internet Standard dla Człowieka i Firmy Roku 2009
Jarosław Sobolewski, dyrektor generalny IAB Polska - nominacja za konsekwentną rozbudowę struktur organizacji zrzeszającej branżę internetową w Polsce oraz skuteczne reprezentowanie naszego kraju na arenie europejskiej. Za wypracowanie standardu badania wydatków na reklamę internetową i działania interaktywne w Polsce, za edukowanie reklamodawców i przekonywanie ich że warto "wejść" w internet oraz działania dotyczące tworzenia "dobrych praktyk" w e-biznesie. Za optymizm i umiejętność kompleksowego postrzegania branży w perspektywie czasowej i międzynarodowej.

Nominacje do nagród Internet Standard dla Człowieka i Firmy Roku 2009

Łukasz Wejchert, prezes zarządu Onet.pl - nominacja za realizację strategii zapewniającej Onetowi utrzymywanie pozycji lidera na rynku portali oraz zakończenie roku imponującym wynikiem finansowym. Za rozmach i odwagę we wdrażaniu nowych usług i projektów.

Nominacje do nagrody Firma Roku Internet Standard 2009

Red Sky - firma nominowana za międzynarodowy zmysł i odwagę stworzenia dobrego produktu adresowanego do internautów z całego świata: Files Tube. Na wyróżnienie zasługuje umiejętność znalezienia niszy, a także wybór modelu biznesowego serwisu i wizja rozwoju innych projektów Spółki. Serwis Filestoube.com znalazł się w pierwszej setce największych serwisów na świecie według zestawienia opublikowanego przez Google.

Joe Monster - nominacja za skuteczne demotywowanie milionów polskich internautów, za docenienie prostoty i wiarę w kreatywność i pomysłowość społeczności. To jest dopiero demot! Mamy nadzieję, że ta nominacja nie zdemotywuje zespołu Joe Monster w dalszym efektywnym rozwijaniu produktu.

ARBOinteractive - nominacja za idealne wyczucie chwili i potrzeb internautów, za konsekwentną realizację celów i utrzymywanie się na pozycji lidera w wielu obszarach, za wyznaczanie kierunków i trendów w rozwoju reklamy internetowej w Polsce oraz innych rynkach europejskich. Reklama zasięgowa, targetowanie behawioralne, reklama kontekstowa, reklama wideo i social marketing, a także wspieranie pomysłów internetowych - działając tak wszechstronnie Arbointeractive jest turbiną rozwoju branży, dającą skuteczny impuls do dynamicznego rozwoju innych graczy na rynku.

K2 - nominacja za wszechstronność działań, wyprzedzanie rynku w wielu obszarach oraz optymalne wykorzystanie koniunktury na rynku reklamy i marketingu interaktywnego.http://K2.pl - za udany powrót na ścieżkę szybkiego wzrostu i rentowności oraz umiejętność pozyskiwania strategicznych klientów.

Wyboru laueratów Nagrody Internet Standard dokonuje redakcja Internet Standard. Wręczenie nagród odbędzie się podczas konferencji Internet 2k10 - najważniejszego wydarzenia branży internetowej, które pod hasłem "Trzecia fala" odbędzie się 14-15 czerwca w Businessman Institute w Warszawie.

Czytelników Internet Standard zapraszamy do udziału w sondzie:

Kto powinien zostać Człowiekiem Roku 2009 Internet Standard?