Nominacje do nagród Internet Standard dla Człowieka i Firmy Roku 2009

Już po raz szósty Internet Standard przyzna nagrody dla Człowieka i Firmy Roku 2009. Oto nominacje.

Na zbliżającej się konferencji Internet 2k10 zostaną wręczone prestiżowe nagrody dla Człowieka i Firmy Roku 2009.

Wśród dotychczasowych laureatów Nagrody Internet Standard znaleźli się m. in.: Tomasz Józefacki, Tomasz Jażdzyński, Dominik Kaznowski, Tomasz Czechowicz i Piotr Ejdys. Wyróżnionymi przez Internet Standard firmami w minionych latach zostały: Nasza-Klasa, o2, Onet i Allegro.

Kto zdobędzie laur za rok 2009? To był przełomowy okres dla branży internetowej. Internet zyskał silną i stabilną pozycję w budżetach reklamowych efektywnie konkurując z innymi mediami, serwisy społecznościowe nadały nowy kształt sposobom korzystania z sieci, a dzięki funduszom unijnym wiele ciekawych projektów ujrzało światło dzienne, podczas gdy liderzy rynku skutecznie walczyli o utrzymanie swoich pozycji - mówi Agnieszka Świtkowska, wydawca Internet Standard. Wśród nominowanych spółek znalazły się więc firmy idealnie wpisujące się w trendy rozwoju sieci, a w wielu przypadkach je wyprzedzające, a wśród osób - jednostki wyróżniające się konsekwencją i charyzmą.

Nominacje do nagrody Człowiek Roku Internet Standard 2009

Marcin Pery, prezes zarządu Redefine - nominacja za kreatywność, odwagę, konsekwencję w realizacji celów oraz wyznaczanie kierunku rozwoju telewizji internetowej w Polsce. Za skuteczną realizację strategii wprowadzania formatów telewizyjnych do sieci. Za przekonanie ponad 2 mln internautów do instalowania dodatkowego oprogramowania gwarantującego odbiór wysokiej jakości materiału wideo, za dostrzeganie potrzeb różnego typu odbiorców oraz skuteczne przyciąganie reklamodawców do sieci.

Maciej Budzich, bloger autor Mediafun.pl - nominacja za konsekwentną pracę w budowaniu marki bloga i blogera, za angażowanie się w liczne ważne z punktu widzenia branżowego, społecznego i politycznego wydarzenia oraz niestandardowe pomysły i przecieranie szlaków. Za bycie wszędzie tam gdzie trzeba, za uczynienie pasji sposobem życia i zarabiania.

Jarosław Sobolewski, dyrektor generalny IAB Polska - nominacja za konsekwentną rozbudowę struktur organizacji zrzeszającej branżę internetową w Polsce oraz skuteczne reprezentowanie naszego kraju na arenie europejskiej. Za wypracowanie standardu badania wydatków na reklamę internetową i działania interaktywne w Polsce, za edukowanie reklamodawców i przekonywanie ich że warto "wejść" w internet oraz działania dotyczące tworzenia "dobrych praktyk" w e-biznesie. Za optymizm i umiejętność kompleksowego postrzegania branży w perspektywie czasowej i międzynarodowej.

Łukasz Wejchert, prezes zarządu Onet.pl - nominacja za realizację strategii zapewniającej Onetowi utrzymywanie pozycji lidera na rynku portali oraz zakończenie roku imponującym wynikiem finansowym. Za rozmach i odwagę we wdrażaniu nowych usług i projektów.

Nominacje do nagrody Firma Roku Internet Standard 2009

Red Sky - firma nominowana za międzynarodowy zmysł i odwagę stworzenia dobrego produktu adresowanego do internautów z całego świata: Files Tube. Na wyróżnienie zasługuje umiejętność znalezienia niszy, a także wybór modelu biznesowego serwisu i wizja rozwoju innych projektów Spółki. Serwis Filestoube.com znalazł się w pierwszej setce największych serwisów na świecie według zestawienia opublikowanego przez Google.

Joe Monster - nominacja za skuteczne demotywowanie milionów polskich internautów, za docenienie prostoty i wiarę w kreatywność i pomysłowość społeczności. To jest dopiero demot! Mamy nadzieję, że ta nominacja nie zdemotywuje zespołu Joe Monster w dalszym efektywnym rozwijaniu produktu.

ARBOinteractive - nominacja za idealne wyczucie chwili i potrzeb internautów, za konsekwentną realizację celów i utrzymywanie się na pozycji lidera w wielu obszarach, za wyznaczanie kierunków i trendów w rozwoju reklamy internetowej w Polsce oraz innych rynkach europejskich. Reklama zasięgowa, targetowanie behawioralne, reklama kontekstowa, reklama wideo i social marketing, a także wspieranie pomysłów internetowych - działając tak wszechstronnie Arbointeractive jest turbiną rozwoju branży, dającą skuteczny impuls do dynamicznego rozwoju innych graczy na rynku.

K2 - nominacja za wszechstronność działań, wyprzedzanie rynku w wielu obszarach oraz optymalne wykorzystanie koniunktury na rynku reklamy i marketingu interaktywnego.http://K2.pl - za udany powrót na ścieżkę szybkiego wzrostu i rentowności oraz umiejętność pozyskiwania strategicznych klientów.

Wyboru laueratów Nagrody Internet Standard dokonuje redakcja Internet Standard. Wręczenie nagród odbędzie się podczas konferencji Internet 2k10 - najważniejszego wydarzenia branży internetowej, które pod hasłem "Trzecia fala" odbędzie się 14-15 czerwca w Businessman Institute w Warszawie.

Czytelników Internet Standard zapraszamy do udziału w sondzie:

Kto powinien zostać Człowiekiem Roku 2009 Internet Standard?