Nominacje do Nagrody Internet Standard za 2008 r.

Rafał Agnieszczak, Andrzej Garapich, Tomasz Józefacki i Jarosław Sobolewski zostali nominowani do prestiżowej nagrody Człowieka Roku 2008 Internet Standard. Wśród firm do tytułu Firma Roku Internet Standard pretendują: Agora, Allegro, GG Network, GoldenLine i o2. Wręczenie nagród, które przyznawane są od 2004 r. odbędzie się podczas Konferencji "Internet 2k9. Złoto tylko dla zuchwałych".

Kontynuując rozpoczętą pięć lat temu tradycję, również w tym roku portal InternetStandard.pl przyzna prestiżowe wyróżnienia dla Człowieka Roku oraz Firmy Roku 2008 Internet Standard. Wręczenie nagród odbędzie się podczas Konferencji Internet 2k9. Złoto tylko dla zuchwałych, która odbędzie się w Warszawie w dniach 20-21 maja.

Wśród dotychczasowych laureatów Nagrody Internet Standard znaleźli się m. in.: Tomasz Jażdzyński, Dominik Kaznowski, Tomasz Czechowicz i Piotr Ejdys. Wyróżnionymi przez Internet Standard firmami w minionych latach zostały: o2, Onet i Allegro.

Kto zdobędzie laur za rok 2008? To był ciekawy rok dla branży internetowej. Byliśmy świadkami spektakularnych sukcesów, jak i zaskakujących porażek - mówi Agnieszka Świtkowska, wydawca Internet Standard. Dodatkowo spowolnienie gospodarcze zmusiło menedżerów do wykazania się umiejętnością strategicznego myślenia, wizjonerstwa, odwagi, a czasem nawet i nutki ryzykanctwa. Wśród nominowanych do nagrody Internet Standard Roku 2008 znalazły się właśnie takie osoby i firmy, które wykazały kunszt umiejętnego działania w niepewnych czasach, które konsekwentnie realizują strategię rozwoju w sieci oraz sprytnie wykorzystują szanse zdobycia swej przewagi konkurencyjnej.

Nominacje do nagrody Człowiek Roku Internet Standard 2008

Rafał Agnieszczak - prezes zarządu Fotka.pl. Nominowany za umiejętność rozumienia internetu i wykorzystywania nadarzających się szans i możliwości. Za charyzmę, odwagę, niestandardowe interpretowanie rzeczywistości oraz tworzenie ciekawych projektów wyznaczających trendy rozwoju polskiego internetu.

Andrzej Garapich - prezes spółki Polskie Badania Internetu. Nominowany za osiągnięcia w budowaniu standardu badań polskiego internetu oraz za otwartość i umiejętność prowadzenia dialogu.

Tomasz Józefacki - członek Zarządu Agora S.A, dyrektor Pionu Internet, prezes OPA Europe. Nominowany za profesjonalizm, konsekwentną realizację strategii internetowej i budowania przewagi konkurencyjnej, za wizjonerstwo, umiejętność współpracy oraz szukania nisz i wykorzystywania możliwości.

Jarosław Sobolewski - dyrektor generalny Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska. Nominowany za konsekwencję w budowaniu struktur organizacji reprezentującej interesy sektora internetowego w Polsce, za wypracowanie standardu badań wydatków reklamowych w internecie, za należyte reprezentowanie polskiej branży na arenie międzynarodowej oraz za zawsze optymistyczne postrzeganie rozwoju sieci w naszym kraju.

Nominacje do nagrody Firma Roku Internet Standard 2008

Agora - firma nominowana jako wydawnictwo, które potrafiło w odpowiednim czasie dostrzec i wykorzystać potencjał internetu stając się jednym z najważniejszych graczy polskiej sieci.

Allegro - firma nominowana za zbudowanie i stałe rozwijanie największej platformy e-commerce w Polsce. Za edukowanie rynku, za przyciągnięcie do internetowego handlu milionów Polaków, za skuteczną walkę z silną konkurencją, ekspansję na inne rynki oraz konsekwentne i efektywne realizowanie obranego modelu biznesowego.

GG Network - firma nominowana za wypracowanie komunikacyjnych standardów polskiego internetu, która konsekwentnie realizuje plany rozwoju rozszerzając swą działalność również na innych obszarach.

GoldenLine - firma nominowana za stworzenie komunikacyjnej i społecznościowej platformy dla ludzi aktywnych zawodowo, której udało się w skutecznie rywalizować z graczami zagranicznymi.

Nasza-Klasa - firma nominowana za przyciągnięcie do internetu i nauczenie korzystania z sieci milionów Polaków, za umiejętne realizowanie strategii społeczościowej, za skuteczne poszukiwanie modelu biznesowego i konsekwentne utrzymywanie "naszoklasowego" boomu przez długie miesiące i lata.

o2 - firma nominowa za konsekwentne i umiejętne budowanie swej obecności w sieci we wszystkich jej obszarach: portali i wortali, społeczności, e-commerce, classifieds i komunikacji. Za wyznaczanie kierunków rozwoju internetu w Polsce oraz wdrażanie użytecznych rozwiązań.

Wyboru laueratów Nagrody Internet Standard dokonują zdobywcy wyróżnień z lat ubiegłych oraz redakcja Internet Standard. Wręczenie nagród odbędzie się podczas konferencji Internet 2k9 - najważniejszego wydarzenia branży internetowej, które pod hasłem "Złoto tylko dla zuchwałych" odbędzie się 20-21 maja w Businessman Institute w Warszawie.

Czytelników Internet Standard zapraszamy do udziału w sondzie:

Kto powinien zostać Człowiekiem Roku 2008 Internet Standard?