Nokia uruchomiła w Polsce sklep muzyczny

Na stronie music.nokia.pl można kupić ponad 4,5 mln utworów (to w przybliżeniu ok. 400 tys. albumów) artystów polskich i zagranicznych z każdego gatunku muzycznego, dostarczonych zarówno przez największe, globalne, jak i niezależne wytwórnie muzyczne - przekonują przedstawiciele Nokii.

Nokia otworzyła sklep muzyczny wcześniej niż Apple, który od kilku lat nie był w stanie lub nie chciał umożliwić legalnego zakupu myzyki w Internecie. Choć ostantio zmusić go do tego chce Komisja Europejska. Wcześniej sklep muzyczny w Polsce uruchomił Polkomtel. Pojedynczy utwór kosztować będzie 3,49 zł (to nieco taniej niż w sklepie Apple - 4,1 zł, 1,29 USD), zaś cały album będzie można kupić za 34,9 zł (nieco drożej niż w iTunes - 32 zł, 9,99 USD). Użytkownicy sklepu mogą przesłuchać 30-sekundowy fragment każdego utworu przed jego zakupieniem.

"Już teraz, tylko w Nokia Music Store, można m.in. kupić najnowszy album Moby’ego, który na sklepowych półkach pojawi się dopiero 1 lipca br. czy też pobrać gratisowy singiel Davida Guetty When love takes over" - zachęcają przedstawiciele firmy. "Słuchasz radia w tramwaju i słyszysz piosenkę, która Ci się podoba? Wystarczy, że wykorzystując możliwość połączenia telefonu komórkowego z Internetem, zalogujesz się na music.nokia.pl (lub klikniesz na ikonkę Nokia Music Store w telefonie) i masz dostęp do całej płytoteki NMS. To tak jakbyś na każdym rogu mijał ogromny sklep płytowy! Nokia Music Store umożliwia przeglądanie i kupowanie muzyki, korzystanie z rekomendacji, a także bezpośrednie wyszukiwanie ulubionych wykonawców, utworów lub albumów" - dodają.

Ulubioną muzykę w postaci pojedynczych utworów lub całych płyt można kupić także za pomocą Internetu. Oprogramowanie Nokia Music for PC ułatwia nie tylko porządkowanie i przesyłanie muzyki pomiędzy komputerem, telefonem lub kompatybilnym urządzeniem, ale także poznawanie, odtwarzanie i pobieranie muzyki bezpośrednio z Nokia Music Store. Oprogramowanie dostępne jest pod adresem www.nokia.pl/pomoc-i-programy/oprogramowanie/nokia-music/download oraz na płytach CD dołączanych do telefonów Nokia. Użytkownicy Nokia Music Store mogą tworzyć listy odtwarzania i listy utworów, które zamierzają zakupić przy kolejnych wizytach w sklepie. Zarówno utwory, jak i listy odtwarzania mogą być synchronizowane pomiędzy komputerem a telefonem za pomocą oprogramowania Nokia Music for PC.

"Dzięki Nokia Music Store chcemy zapewnić użytkownikom dostęp do milionów utworów, zarówno polskich, jak i zagranicznych artystów. Nowości muzyczne będą pojawiać się sklepie Nokia równolegle z ich premierą cyfrową, ale będziemy także zabiegać, aby cześć albumów była dostępna w Nokia Music Store nawet wcześniej" - powiedział Piotr Bubak, szef marketingu Nokia Poland, podczas premiery usługi w Polsce. "Ta muzyka jest w pełni legalna, bo licencjonowana przez Stowarzyszenie Autorów ZAIKS. Witamy to z zadowoleniem, również dlatego, że oferta Nokii zawiera wiele utworów z naszego rodzimego repertuaru" - dodaje Andrzej Kuśmierczyk, przedstawiciel ZAIKS-u odpowiedzialny za licencjonowanie on-line.