Nokia: tani smartfon C5

Już za 135 euro będzie można kupić najnowszy smartfon Nokii z nowej linii telefonów Cseries. Szczególnie przyda się on osobom często korzystającym z serwisów społecznościowych.

Projektanci nowego smartfona wyeksponowali w nim funkcje społecznościowe. Menu telefonu zaprojektowano w taki sposób, by można było szybko uzyskać dostęp do ulubionych kontaktów z ekranu głównego. Natomiast książka telefoniczna została wzbogacona o funkcję umożliwiającą wyświetlanie statusów znajomych w serwisie społecznościowym Facebook. Telefon umożliwia też proste wysyłanie wiadomości za pomocą Nokia Messaging.

Telefon został wyposażony w 2,2 calowy wyświetlacz, 3,2 megapikselową kamerę oraz kartę pamięci o pojemności 2 GB. Użytkownik może ją rozszerzyć maksymalnie do 50 MB. W trybie czuwania telefon jest aktywny przez 630 godzin i umożliwia rozmowy przez 12 godzin. C5 ma wymiary 12x46x112 mm i waży 89,3 grama.

W Nokii C5 uwzględniono także najnowszą wersję Ovi Map z bezpłatną nawigacją pieszą i samochodową. Właściciele telefonu mogą także udostępniać swoją lokalizację znajomym z Facebooka.

Nokię C5 najwcześniej będzie można kupić w drugim kwartale 2010 r. Będzie dostępna w kolorze białym i szarym.