Nokaut.pl zmienia serwery i zapowiada zmiany

Pod koniec marca Nokaut.pl przeniósł się do serwerowni firmy Beyond znajdującej się w podziemiach poznańskiego Starego Browaru.

Do tej pory Nokaut.pl funkcjonował w oparciu o serwery dzierżawione od Home.pl. Jednak mając na uwadze dynamicznie wzrastającą liczbę użytkowników (wg badania "Megapanel PBI/Gemius" w styczniu 2010 porównywarka miała ich 2,8 miliona) oraz plany rozwojowe, konieczna była inwestycja we własną infrastrukturę.

"Cały czas rozwijamy porównywarkę, a szybkość jej działania jest dla nas jednym z priorytetów. Nasz nowy sprzęt oparty jest o rozwiązania serwerowe firmy HP i sieciowe rozwiązania Cisco, dzięki czemu jesteśmy przygotowani do obsługi stale rosnącego ruchu. Inwestycje w infrastrukturę pozwolą także na wprowadzenie oczekiwanych przez naszych Klientów zmian w postaci importu ofert w czasie rzeczywistym i bieżącej kontroli dostępności prezentowanych produktów" - zapowiada Tadeusz Magiera, IT Backend Director w Nokaut.pl.

Z poznańskiej serwerowni oprócz Nokaut.pl, korzystają również inne czołowe polskie serwisy internetowe takie jak: Allegro.pl, Nasza-Klasa.pl, Money.pl, Komputronik.pl czy Wykop.pl.

Wygląda na to, że polskie biznesy internetowe stają się coraz poważniejszymi przedsięwzięciami. Pod koniec ubiegłego roku na nowe serwery przesiadł się portal Onet.pl, a wybudowanie nowej serwerowni zapowiedziała Wirtualna Polska.