Nokaut.pl ma nowego inwestora

Uruchomiono oficjalną wersję porównywarki Nokaut.pl. Podczas testów udało się pozyskać nowego inwestora - fundusz LM Inwestycje założony przez Artura Listwana i Piotra Multana czyli byłych prezesów odpowiednio Bankier.pl i Travelplanet.pl.

Porównywarka cen www.nokaut.pl wystartowała w kwietniu 2006 roku i od tego czasu zarejestrowało się w niej ponad 300 sklepów internetowych. Ta liczba pozwala na porównywanie cen, wyszukiwanie i przeglądanie ponad 1,2 mln ofert w ramach 300 tys. produktów.

Podczas testów serwisu udało się pozyskać kolejnego inwestora: fundusz LM Inwestycje założony przez Artura Listwana i Piotra Multana, który w chwili obecnej posiada 5% udziałów spółki Nokaut. Multan był założycielem i długoletnim prezesem zarządu Travelplanet.pl, zaś Listwan do końca 2004 roku pełnił funkcję prezesa zarządu Bankier.pl.

Jens Spyrka, partner w spółce bmp AG, która jest wiodącym inwestorem i założycielem Nokautu, uważa ten krok za wyraz uznania dla zespołu stojącego za nokaut.pl.

Dla Wojciecha Czerneckiego, obok Michała Jaskólskiego, założyciela i członka zarządu, zyskiem dla spółki jest dostęp do kontaktów i szerokich doświadczeń nowych inwestorów. Dodatkowe środki mają pomóc w szybszej realizacji wyznaczonych celów i zasilą przede wszystkim budżet przeznaczony na rozwój technologii i promocję porównywarki.

Piotr Pajewski, prezes zarządu bmp Polska, jest zdania że dzięki dużej liczbie pozyskanych klientów oraz zbudowaniu aktualizowanej każdego dnia bazy ofert i cen, Nokaut.pl ma potencjał, aby po stworzeniu społeczności wokół serwisu, stać się liderem polskiego rynku w tym segmencie. Obecnie za liderów uważa się Ceneo i Skąpiec.