Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Nokaut.pl ma nowego inwestora

Uruchomiono oficjalną wersję porównywarki Nokaut.pl. Podczas testów udało się pozyskać nowego inwestora - fundusz LM Inwestycje założony przez Artura Listwana i Piotra Multana czyli byłych prezesów odpowiednio Bankier.pl i Travelplanet.pl.

Porównywarka cen www.nokaut.pl wystartowała w kwietniu 2006 roku i od tego czasu zarejestrowało się w niej ponad 300 sklepów internetowych. Ta liczba pozwala na porównywanie cen, wyszukiwanie i przeglądanie ponad 1,2 mln ofert w ramach 300 tys. produktów.

Podczas testów serwisu udało się pozyskać kolejnego inwestora: fundusz LM Inwestycje założony przez Artura Listwana i Piotra Multana, który w chwili obecnej posiada 5% udziałów spółki Nokaut. Multan był założycielem i długoletnim prezesem zarządu Travelplanet.pl, zaś Listwan do końca 2004 roku pełnił funkcję prezesa zarządu Bankier.pl.

Jens Spyrka, partner w spółce bmp AG, która jest wiodącym inwestorem i założycielem Nokautu, uważa ten krok za wyraz uznania dla zespołu stojącego za nokaut.pl.

Dla Wojciecha Czerneckiego, obok Michała Jaskólskiego, założyciela i członka zarządu, zyskiem dla spółki jest dostęp do kontaktów i szerokich doświadczeń nowych inwestorów. Dodatkowe środki mają pomóc w szybszej realizacji wyznaczonych celów i zasilą przede wszystkim budżet przeznaczony na rozwój technologii i promocję porównywarki.

Piotr Pajewski, prezes zarządu bmp Polska, jest zdania że dzięki dużej liczbie pozyskanych klientów oraz zbudowaniu aktualizowanej każdego dnia bazy ofert i cen, Nokaut.pl ma potencjał, aby po stworzeniu społeczności wokół serwisu, stać się liderem polskiego rynku w tym segmencie. Obecnie za liderów uważa się Ceneo i Skąpiec.