Nokaut.pl: dobre wyniki finansowe i ambitne plany

Porównywarka cen Nokaut.pl w minionym roku poprawiła przychody o 244%, a wynik EBITDA o 480%. Walne zgromadzenie udziałowców dokonało także podwyższenia kapitału zakładowego Spółki co jest pierwszym krokiem na drodze do przekształcenia jej w spółkę akcyjną, niewykluczona jest też akwizycja innych firm.

Porównywarka cen Nokaut.pl jedna ze Spółek portfelowych bmp Media Investors spółki-córki notowanego na giełdzie funduszu bmp AG - ogłosiła wyniki finansowe za 2008 rok, z których wynika, że poprawiono przychody o 244%, a wynik EBITDA o 480%.

Przy przychodach na poziomie 2,44 mln zł Spółka zarobiła 0,52 mln zł na poziomie zysku netto. Myślę, że w najbliższym czasie Nokaut.pl będzie dalej zwiększał swój zasięg, poprawiając przy tym wyniki finansowe. - powiedział Wojciech Czernecki, członek zarządu Nokaut.pl Sp. z o.o.

Nokaut.pl: dobre wyniki finansowe i ambitne plany

Jak podano w komunikacie, w bazie Nokaut.pl znajduje się obecnie ponad 10 mln indeksowanych ofert, a obroty wygenerowane w sklepach internetowych za pośrednictwem Nokaut.pl w samym 2008 roku, oszacowano na 620 mln zł.

Wg badania Megapanel/PBI za styczeń 2009 porównywarkę cen Nokaut.pl odwiedziło 2 mln 189 tys. użytkowników generujących ponad 10 mln odsłon, co plasuje ten serwis na drugim miejscu za liderem stawki Ceneo.pl (3,1 mln real users).

Walne zgromadzenie udziałowców dokonało również podwyższenia kapitału zakładowego Spółki z 79 tys. zł do 553 tys. zł co jest pierwszym krokiem w kierunku przekształcenia firmy w spółkę akcyjną.

Właściciele prognozują, że przychody Spółki mogą wzrosnąć przy dobrej rentowności w perspektywie 2-3 lat do 10 mln złotych pomimo panujących w chwili obecnej negatywnych warunków w całej gospodarce. Nie wykluczamy także akwizycji firm, które mogłyby przynieść znaczącą synergię z podstawowym biznesem Spółki - powiedział Jens Spyrka, prezes Zarządu bmp Media Investors, jednego z wiodących udziałowców Nokaut.pl Sp. z o.o.

Czytaj także: Która porównywarka cen jest "najlepsza"?