Nk zrezygnuje z marki Sledzik (ale nie z produktu)

Największy polski mikroblog przestał być mikroblogiem. Śledzik jest teraz rozwijany w kierunku strumienia treści multimedialnych.

Nk zrezygnuje z marki Sledzik (ale nie z produktu)
Nk zrezygnuje z marki Sledzik (ale nie z produktu)
Już dwa miesiące temu ze strony Sledzik.pl zniknął charakterystyczny layout. Gdy wpiszemy adres serwisu w wyszukiwarkę, zostaniemy przekierowani do znajdującej się na nk.pl lokalizacji "Śledzik, Katalog kont polecanych".

Co się stało z layoutem, który kolorystyką nawiązywał do błękitnej toni oceanu? Gdy rok temu twórcy Naszej klasy uruchomili Sledzik, miał być to produkt, który zablokuje ekspansję Twittera na polski rynek. Dlatego też Sledzik został, jako jedyny obok Naszej-Klasy, stworzony pod oddzielną marką.

Dziś jednak twórcy Sledzika odchodzą od tej koncepcji. "Użytkownicy nie przyjęli ze zbytnim entuzjazmem tego produktu, więc nie ma co konserwować tego brandu" - mówił podczas konferencji SocialmediaStandard 2010 Dominik Kaznowski, pełnomocnik zarządu ds. marketingu i PR, Nasza-Klasa.

Zniknąć ma też nazwa Sledzik, która nawiązywała do śledzenia wpisów innych osób. Jak wyjaśnia Dominik Kaznowski, użytkownicy obecnie wchodzą w interakcje z treściami, więc nazwa nie oddaje istoty tego produktu.

"Rozwijamy Śledzika w kierunku feedu, dlatego że duża cześć użytkowników, zwłaszcza tych młodszych, korzysta w inny sposób z portalu" - mówi Dominik Kaznowski. Śledzik nie jest już mikroblogiem, a jego głównym zastosowaniem jest dzielenie się wideo i grafikami, ale też i publikowanie powiadomień z gier.

Nk.pl notuje obecnie kilkaset tysięcy obejrzeń wideo dziennie - i ta wartość rośnie o ok. 50 proc. miesiąc do miesiąca.

Jak wynika z przeprowadzonego w połowie tego roku badania IMAS International, Śledzik był w kwietniu zarówno najczęściej wykorzystywanym jak również najlepiej rozpoznawalnym mikroblogiem w Polsce.

Nk zrezygnuje z marki Sledzik (ale nie z produktu)

Tak Sledzik już nie wygląda

Z wywiadu dowiadujemy się też, że w ciągu najbliższych miesięcy na nk, obok działających już gier, wprowadzone zostaną aplikacje użytkowe.