Niższe ceny w Tlenofonie

Tlenofon, telefonia VOIP firmy o2.pl, wprowadza nowy cennik od 1 lutego 2007 r. Tańsze będą zarówno połączenia krajowe jak i międzynarodowe.

Obniżce ulegną ceny połączeń dla przeszło 500 kierunków. Na przykład minuta połączenia z Irlandią będzie kosztować 0,06 zł, zamiast 0,16 zł, a z Wielką Brytanią 0,05 zł, zamiast 0,07 zł. Nowe ceny są niższe średnio o 50%.

Według nowego cennika połączenia na komórki w kraju będą kosztować 0,50 zł za każdą rozpoczętą minutę, a nie jak wcześniej 0,63 zł.

Tlenofon zdecydował się na nowy cennik zapewne po ogłoszeniu przez Skype wprowadzenia nowej usługi SkypePro. Użytkownicy, którzy zdecydują się na SkypePro będą opłacać stały abonament miesięczny w wysokości 2 EUR (około 7,7 zł), jednak rozmowy na numery stacjonarne i komórkowe mają kosztować ok. 17 gr, niezależnie od czasu trwania.

Jednak na razie Skype wprowadził dodatkową opłatą. Do każdej rozmowy doliczane 17 gr za nawiązanie połączenia, przez co krótkie rozmowy przez SkypeOut znacznie podrożały. Na przykład dwuminutowa rozmowa do Irlandii za pośrednictwem SkypeOut kosztuje 0,31 zł, w wypadku nowego cennika Tlenofonu będzie to 0,12 zł. Dwuminutowe połączenie na komórkę za pośrednictwem SkyepOut kosztuje 1,81 zł, a w Tlenofonie 1,00 zł.

http://www.tlenofon.pl/