Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Nigdy nie było gorzej

Serwery internetowe jeszcze nigdy nie były tak bardzo narażone na niebezpieczeństwo nieautoryzowanego dostępu - wynika z raportu opublikowanego przez firmę Netcraft.

Przyczyną takiej sytuacji są odkryte niedawno "dziury" w najpopularniejszym oprogramowaniu serwerowym - Internet Information Server (IIS) Microsoftu oraz Apache Web Server.

Jeśli chodzi o IIS, to poważne błędy wykryto w wersjach 4.0 i 5.0 tego oprogramowania (Microsoft określił je jako "krytyczne"). Jak na razie nie odnotowano jeszcze przypadku wykorzystania tychże luk, jednak wiadomo, że umożliwiają one pełny, nieautoryzowany dostęp do serwera. Błąd w Apache Web Server został już wykorzystany - kilka dni temu w Internecie pojawił się robak internetowy, automatycznie infekujący serwery, na których zainstalowano to oprogramowanie.

Problem jest bardzo poważny, ponieważ IIS i Apache wykorzystywane są na większości funkcjonujących obecnie serwerów internetowych. Z Apache korzysta 64% serwerów, zaś z IIS - 25% (dane pochodzą z poprzedniego raportu Netcraft).