Niemal jedna czwarta pracowników MŚP z Europy Wschodniej pracuje zdalnie

Z badania Sophos wynika że rozdźwięk między sposobami korzystania z zasobów informatycznych, a polityką bezpieczeństwa IT znacznie się pogłębia.

Z badania wynika że aż ponad 93% małych i średnich firm z Europy, Ameryki Północnej, Bliskiego Wschodu i Australii powinny dostosować swoje polityki bezpieczeństwa IT do zmieniających się sposobów wykorzystywania zasobów firmowych takich jak praca zdalna czy wykorzystania swoich prywatnych urządzeń w miejscu pracy (BYOD - Bring Your Own Device).

Jak wynika ze statystyk zebranych przez Sophos, aż 22 proc. zatrudnionych w małych i średnich firmach w Europie Wschodniej okazyjnie pracuje zdalnie poza siedzibą firmy. Warto zauważyć, że jedna trzecia przebadanych menadżerów bezpieczeństwa IT, uważa że praca zdalna stanowi coraz większe zagrożenie dla bezpieczeństwa IT w firmach.

68 proc. firm w Europie Wschodniej zamierza w ciągu najbliższych sześciu miesięcy zwiększyć swój budżet IT. 27 proc. z nich utrzyma wydatki na takim samym poziomie jak w poprzednim roku, a 6 proc. zamierza je zredukować.