Nielsen: "Oto pokolenie SMS-ów!"

Amerykańskie nastolatki wysyłają i otrzymują średnio 3339 SMS-ów miesięcznie. Na każdą godzinę przypada 6 nowych wiadomości. Wpływ mają na to m.in. smartfony z łatwą w obsłudze klawiaturą QWERTY.

Ilość wysłanych SMS-ów

Ilość połączeń głosowych

W nawiązaniu do badań The Nielsen Company, nastolatki wysyłają co miesiąc ponad 3 tys. wiadomości SMS. Liczba ta jest 2-krotnie większa niż w badaniu Pew Internet and American Life Project, które pokazywało, że nastolatki w USA wysyłają około 50 wiadomości dziennie, więc jakieś 1500 SMS-ów w ciągu miesiąca.

Jest dość duża różnica, jeśli spojrzymy na wyniki wg płci. Nastoletnie dziewczęta wysyłają średnio 4050 SMS-ów miesięcznie, podczas gdy chłopcy ślą około 2539 wiadomości. Analiza tych wyników wydaje się mało odkrywcza...

Badania firmy Nielsen donoszą też, że nastolatki coraz częściej wysyłają wiadomości w nietypowych sytuacjach, np. podczas prowadzenia samochodu [w wielu stanach USA o prawo jazdy ubiegać mogą się już 16-latki - dop.]. Co ciekawe, młodzieży zdarza się to jednak rzadziej niż dorosłym.

Amerykanie w przedziałach wiekowych 13-17 i 18-24 lat więcej piszą, ale mniej dzwonią. Maleje liczba połączeń głosowych, więcej jest za to MMS-ów, pobranych aplikacji i wiadomości e-mail.