Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Nielegalna muzyka w Windows Media Playerze?

Nasi niemieccy koledzy z magazynu PCWelt, informują o niezwykłym odkryciu w popularnym odtwarzaczu multimedialnym Windows Media Player. W plikach muzycznych, dostarczanych wraz z aplikacją znaleźli oni informacje o dość niepokojącej treści.

Wraz z odtwarzaczem Windows Media Player dostarczany jest pakiet demonstracyjnych plików dźwiękowych umieszczonych w katalogu:

"Windows\Help\Tours\WindowsMediaPlayer\Audio\Wav"

Gdy spróbujemy jeden z nich otworzyć w systemowym notatniku, na samym końcu pliku znajdziemy odniesienie do nazwy aplikacji, w której dany plik został utworzony, a także nazwę użytkownika, który program zarejestrował. Sęk jednak w tym, iż do obróbki wspomnianych utworów użyto programu SoundForge 4.5, zaś użytkownik, który figuruje na końcu każdego z plików to 'Deepz0ne' - jeden z założycieli grupy crackerów o nazwie "Radium".

Jak do tej pory nie jest jasne, w jaki sposób Microsoft zlecił przygotowanie plików demonstracyjnych, które zostały dołączone do Windows Media Playera. Ze strony koncernu nie doczekano się jeszcze oficjalnego oświadczenia w tej sprawie.

Warto przypomnieć, iż nie jest to już pierwszy tego typu przypadek. Jakiś czas temu informowaliśmy o niedozwolonych symbolach nazistowskich, jakie znaleziono w zestawie czcionek "Bookshelf Symbol 7" dołączonym do ostatniej wersji pakietu biurowego MS Office 2003. Microsoft natychmiast naprawił to niedopatrzenie, oferując odpowiedni zestaw narzędzi, służących do pozbycia się 'niewygodnych' symboli z komputera użytkownika.