Niefortunna premiera nowego Allegro

Niedawno informowaliśmy o tym, że największy polski serwis aukcyjny Allegro zmieni wizerunek swoich stron, a wraz z nim znacznie podniesie ich funkcjonalność. Rzeczywiście, w miniony czwartek, 31 października uruchomiono "nowe Allegro", ale funkcjonowało ono tylko przez kilkanaście godzin.

Okazało się bowiem, że nowy serwis nie działał tak jak powinien. Dlatego też, aby umożliwić możliwie bezproblemowe przeprowadzanie trwających aukcji, podjęto decyzję o powrocie do wypróbowanego modelu, a zarazem sprawdzonych funkcjonalności serwisu. Przedstawiciele Allegro, przyznają że problemy wynikły z przyczyn technicznych; zawiódł sprzęt i oprogramowanie. Szkoda jedynie, że nowy serwis nie został jednak solidnie i wszechstronnie przetestowany i jego niedoskonałości musieli tak mocno odczuć jego użytkownicy.

Pomimo przywrócenia dotychczasowej wersji serwisu, nie wszystkie problemy spowodowane niefortunną zmianą zostały zażegnane. Na liście dyskusyjnej serwisu jest mnóstwo postów od allegrowiczów, którzy skarżą się na nieprawidłowe działanie systemu aukcyjnego.

Wiadomo już, że wszystkie aukcje wystawione w okresie funkcjonowania nowego Allegro, trzeba będzie wystawić ponownie. Podobnie rzecz się ma z komentarzami wystawionymi w tym okresie. Często dochodzi także do nieprawidłowego funkcjonowania systemu automatycznego powiadamiania o przebiegu aukcji. Wiadomo, też że są pewne problemy z przedłużaniem aukcji. Administratorzy Allegro pracują nad przywróceniem pełnej sprawności i funkcjonalności serwisu, jednak nie potrafią powiedzieć, kiedy konkretnie zostaną usunięte wszystkie problemu.

Jak zapewniają jednak przedstawiciele Allegro, nie powinno być natomiast żadnych problemów z systemem księgowym serwisu, i że pieniądze użytkowników są całkowicie bezpieczne. Aby zrekompensować użytkownikom problemy powstałe przez nieprawidłowe działanie serwisu, Allegro zdecydowało, że zwróci pełną opłatę za wystawienie aukcji wszystkim tym, których aukcje trwały w czasie wadliwego działania e-aukcji.

Mimo kłopotów, przedstawicie Allegro nie zamierzają rezygnować z wprowadzenia nowej wersji Allegro. Zostanie ona uruchomiona ze zmianami i poprawkami opartymi na sugestiach użytkowników i, jak zapewnia obsługa serwisu, po upewnieniu się, że wszystko działa w pełni poprawnie. Pozostaje nam mieć nadzieję, że następnym razem nowy system rzeczywiście zostanie dokładnie i rzetelnie przetestowany.