Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Niebezpieczny błąd w XP SP1 i W2k SP4 - posiadacze SP2 śpią spokojnie

Microsoft ostrzegł użytkowników, że w Service Packu 4 dla Windows 2000 i Service Packu 1 dla Windows XP znajduje się błąd, który może ułatwić atak odmowy usługi (Denial of Service, DoS). Publikując to oświadczenie firma wyłamała się ze standardowego miesięcznego cyklu udostęniania użytkownikom informacji o błędach.

Powodem szybkiej reakcji była wiadomość, że kod źródłowy programu umożliwiającego wykazanie istnienia błędu (tzw. "proof-of-concept code") można znaleźć w Internecie. Gigant z Redmond oświadczył jednak, że jak na razie żaden system komputerowy nie został zaatakowany z jego wykorzystaniem. Tym niemniej przedstawiciele korporacji zalecają instalowanie wszystkich łat na bieżąco.

Aby wykorzystać błąd w Windows XP SP1, włamywacz musi dysponować kontem umożliwiającym lokalne dostanie się do systemu. Bug w nieznanej z nazwy aplikacji nie umożliwia zdalnego uszkodzenia OS-u, jeśli cyberprzestępca nie będzie w stanie uwierzytelnić się w systemie - choćby z poziomu konta Gościa (patrz również porada: "Konto Gościa - ciche i niebezpieczne, ale pożyteczne").

Problem nie dotyczy użytkowników Windows XP SP2 oraz właścicieli Windows Server 2003 i Windows Server 2003 SP1.