Nie żyje Tomasz Kolbusz, współzałożyciel Onetu

21 grudnia br. zmarł Tomasz Kolbusz, współzałożyciel portalu Onet.pl. "Wspomnienie o Tomku pozostanie w nas na zawsze" - pisze załoga portalu.

Tomasz Kolbusz wraz z Piotrem Wilamem, przyjacielem z liceum na początku lat 90-tych założyli wydawnictwo Pascal, które później drogą kilku przekształceń zostało przejęte przez spółkę Onet.

W wyniku tego procesu Tomasz Kolbusz został akcjonariuszem Onet.pl S.A. i członkiem zarządu portalu (najpierw wiceprezesem, a następnie prezesem). Był współtwórcą internetowej strategii portalu. W 2004 roku po tym jak ITI odkupił od niego pakiet akcji Onetu, odszedł z zarządu firmy i doradzał portalowi jako konsultant.

Nie żyje Tomasz Kolbusz, współzałożyciel Onetu

Tomasz Kolbusz, pionier polskiego internetu (zdjęcie nadesłane przez Onet.pl)

"Myślę, że choć trudna, to jednak była to naturalna ewolucja po sprzedaży moich akcji" - mówił w wywiadzie dla Internet Standard - "Oczywiście decyzja nie była łatwa, gdyż byłem i jestem związany z wieloma wspaniałymi ludźmi, którzy tworzą dzisiaj Onet, ale ostatecznie ją podjąłem."

Tomasz Kolbusz studiował japonistykę. Bardzo lubił podróże. W zeszłym roku ożenił się.

"Wspomnienie o Tomku pozostanie w nas na zawsze" - pisze o Tomaszu Kolbuszu załoga portalu Onet.pl.

Jutro (czwartek 28 grudnia br.) odbędzie się pogrzeb w Krakowie na Cmentarzu Salwatorskim o godz. 12.00. Okoliczności śmierci znane są jedynie najbliższej rodzinie.

Zobacz też:

Wspomnienie o Tomku Kolbuszu

Wywiad z Tomaszem Kolbuszem o początkach Onetu

Aktualizacja: 28 grudnia 2006 19:10

Dodaliśmy zdjęcie Tomka Kolbusza nadesłane przez Annę Szczygieł z Onet.pl oraz odnośnik do wspomnienia o współzałożycielu portalu.