Nie wszystko złoto, co Internet - czyli o tym, co słychać w Sieci

Imprezuj.org

Imprezuj.org to kolejny serwis społecznościowy, który dostarcza informacje interesujące młodych ludzi, polegając na opiniach samych zainteresowanych. Każdy użytkownik, po zarejestrowaniu w serwisie, może podać znaną mu imprezę, wypełniając specjalny formularz - w tzw. poczekalni można sprawdzić, czy wydarzenie nie zostało już przez kogoś zaanonsowane. Na poszczególne imprezy można głosować, można je też komentować i oceniać w szkolnej skali od 1 do 6.

Nie wszystko złoto, co Internet - czyli o tym, co słychać w Sieci

Bogactwo i aktualność informacji to zaleta serwisu Imprezuj.org.

Pełną wersję artykułu znajdziesz...

Artykuł został skrócony i pochodzi z najnowszego wydania PC World Komputera. Jego kompletną wersję znajdziecie w bieżącym numerze PCWK.

Imprezami mogą być koncerty (w podziale na gatunki muzyczne), rozmaite wydarzenia kulturalne, jak filmy, sztuki teatralne, wystawy czy wernisaże, wydarzenia sportowe, a nawet popularne w ostatnich latach clubbingi. Chmura tagów generowana automatycznie na podstawie etykiet wprowadzanych przez użytkowników informuje o najpopularniejszych wydarzeniach.

Łatwo zauważyć, że tego rodzaju serwis to dobre miejsce promocji, np. dla zespołów muzycznych czy kabaretów, zwłaszcza że ocena jest średnią rozmaitych gustów i zainteresowań i trudno ją zafałszować.

TinyMap

Firma netUX pokazała bezpłatny serwis o nazwie TinyMap, dzięki któremu możemy utworzyć mapę z rozmaitymi elementami graficznymi. Naturalnie, jak wiele serwisów w Internecie, TinyMap korzysta z technologii Google Maps.

Nie jest konieczne zakładanie własnego konta - wystarczy wejść na stronę, odszukać interesujące nas miejsce, a następnie za pomocą dostępnych narzędzi nanieść ikony oznaczające punkty topograficzne i wykreślić trasy, opatrując je opisami, które sporządzamy w prostym edytorze. Po zapisaniu mapy uzyskujemy adres, po kliknięciu którego możemy m.in. pobrać kod do zagnieżdżenia w blogu czy plik KML dla Google Earth. Zestaw narzędzi TinyMap różni się od oryginalnych narzędzi Google Maps bogatszym zestawem ikon, choć sam edytor opisów jest skromniejszy, m.in. nie pozwala wstawiać fotografii.

meTracks

W ostatnich parunastu miesiącach pojawiło się w Sieci kilka serwisów służących do budowania online płytoteki dostępnej z każdego miejsca na świecie - najnowszym nabytkiem jest meTracks, w którym mamy 1 GB stałego miejsca na koncie i 10 GB transferu miesięcznie, co jest równoważne, jak podaje serwis, 125 godzinom odtwarzania nagrań o przeciętnej objętości. Wymagania techniczne meTracks obejmują Adobe Flash Player 9 oraz przeglądarkę Internet Explorer, Firefox lub Opera.

Obsługa serwisu jest dość zawiła - załadowanie muzyki nie stwarza problemów, natomiast zbudowanie playlisty nie jest zbyt intuicyjne i trzeba nieco poeksperymentować, póki nie nabierzemy wprawy i nie zrozumiemy logiki działania serwisu.

Nie wszystko złoto, co Internet - czyli o tym, co słychać w Sieci

Dzięki meTracks nasza ulubiona muzyka może nam towarzyszyć w dowolnym miejscu.