Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Nie będzie rejestracji stron WWW?

Burzę wywołało opisane przez Rzeczpospolitą w ubiegłą środę postanowienie Sądu Najwyższego z 26 lipca br. Wynika z niego obowiązek rejestracji jako dziennika lub czasopisma strony WWW aktualizowanej częściej niż raz w roku.

W odpowiedzi VII wydział Sądu Okręgowego w Warszawie już teraz dostaje więcej zgłoszeń tytułów prasowych niż przed postanowieniem SN. Nawet przedstawiciel Komendy Głównej Policji kajał się przed kamerą, że policja jeszcze nie zarejestrowała swej witryny jako tytułu prasowego i obiecywał, że niezwłocznie zostanie to naprawione. Gazeta.pl informuje z kolei o ugrupowaniu Partia Piratów, które ogłosiło prace nad projektem "Obywatelskiej Ustawy o Prawie Prasowym", która nie przymuszałaby twórców stron WWW do ich rejestrowania w sądzie. Nowelizację prawa prasowego proponuje także Waldemar Pawlak z PSL.

Mimo iż cała sprawa wygląda jak burza w szklance wody, eksperci dostrzegają konieczność rozwiązania problemu rejestracji stron WWW. Według niektórych problemem stron internetowych nie powinno zajmować się prawo prasowe. Inni odradzają pośpiech i czekają na uzasadnienie Sądu Najwyższego. Natomiast specjalista od prawa Internetu Piotr Waglowski uważa, iż sprawą nowelizacji powinno zająć się Rządowe Centrum Legislacji i szeroko skonsultować ją z różnymi środowiskami.