Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Nie będzie VAT-u na Internet?

Premier Leszek Miller powołał międzyresortowy zespół, którego zadaniem będzie opracowanie rozwiązań zmierzających w kierunku zwolnienia z podatku VAT usług internetowych – podała Polska Agencja Prasowa. Tym samym sprawa zwiększenia stawki podatkowej na Internet wcale nie jest jeszcze przesądzona.

Wobec piątkowych zapewnień Ministerstwa Finansów, że podatek na usługi internetowe nieodwołalnie wzrośnie w maju 2004 roku z 7% na 22%, informacja o planach wstrzymania podwyżki jest z pewnością pocieszająca. Premier o nowej inicjatywie poinformował w sobotę po posiedzeniu rządu. Jednocześnie dodał, że wysoki koszt połączeń internetowych wynika przede wszystkim z monopolistycznej pozycji głównego dostawcy usług internetowych – czyli Telekomunikacji Polskiej.

Powołany do życia międzyresortowy zespół ma przedyskutować stawkę VAT na usługi internetowe z przedstawicielami Unii Europejskiej.

Przypomnijmy, że Ministerstwo Finansów ogłosiło podwyżkę stawki VAT na usługi internetowe z 7% na 22%, argumentując, że takie są wymogi unijne. Tym samym od maja 2004 roku połączenia z Siecią miałyby zdrożeć o 15%. Pomysł oprotestowały dwa kluby parlamentarne: PiS oraz PO a także cała rzesza zbulwersowanych wiadomością internautów.

Wcześniejsze, szczegółowe doniesienia na ten temat:

http://www.pcworld.pl/news/59441.html

http://www.internetstandard.pl/news/59451.html

http://www.computerworld.pl/news/59411.html