NewsPoint: Najczęściej opisywane w sieci imprezy

Wydarzeniem, które najczęściej opisywane było przez internetowe media w ciągu ostatnich wakacji, był festiwal filmowy Era Nowe Horyzonty - wynika ze wspólnego raportu NewsPoint i info-PR

Raport stworzony przez NewsPoint i info-PR to zestawienie ilości publikacji na temat dwudziestu dwóch wybranych wydarzeń kulturalnych w mediach internetowych w ciągu minionych wakacji.

Pierwsze miejsce w raporcie uzyskał festiwal filmowy Era Nowe Horyzonty, odbywający się we Wrocławiu - na jego temat napisano aż 683 razy. Trzema kolejnymi interesującymi dla mediów internetowych wydarzeniami okazały się Przystanek Woodstock (484 publikacje), Festiwal Filmów i Sztuki Dwa Brzegi (409 publikacji) oraz koncert Coke Live (406 publikacji). Całkiem nieźle radził sobie też festiwal w Sopocie, w tym roku zorganizowany pod marką TVN, który również znalazł się w pierwszej piątce (375 publikacji).

Metodologia

Raport obejmuje publikacje na temat 22 wybranych festiwali i imprez plenerowych, które odbywały się w ciągu minionego lata w różnych miastach Polski. Analiza ilościowa objęła publikacje ukazujące się w serwisach internetowych od 21.06.2008 do 22.09.2008, zwłaszcza, że poszczególne wydarzenia były wzmiankowane również później, w zbiorczych zestawieniach i podsumowaniach.