NewMedia Labs: ARBOinkubator dla "rewolucyjnych" projektów internetowych

NewMedia Labs to nazwa nowego inkubatora pomysłów internetowych szwajcarskiej firmy Goldbach Media posiadającej m. in. większościowe udziały w Grupie ARBOmedia AG. Oferta NewMedia Labs obejmuje pomoc oraz doradztwo w zakresie technologii i rozwiązań programistycznych, a także wsparcie marketingowe i finansowe.

Twórcy i pomysłodawcy "rewolucyjnych" internetowych projektów mogą starać się o wsparcie NewMedia Labs, inkubatora - studia, które na przestrzeni lat wyłoniło się ze struktur międzynarodowego koncernu ARBOmedia. Od września 2008 r. pakiet większościowy w Grupie ARBOmedia posiada szwajcarska firma Goldbach Media zajmująca się reklamą w mediach elektronicznych oraz marketingiem mobilnym.

Celem NewMedia Labs jest wspieranie rozwoju rynku internetowego i niesienie pomocy firmom, bądź osobom, które mają zapał i fajny pomysł, nie posiadają jednak doświadczenia lub wszystkich zasobów koniecznych do prowadzenia projektu online - wyjaśnia Grzegorz Sułkowski zarządzający NewMedia Labs. Naszym Klientom proponujemy wsparcie technologiczne, dotyczące nowoczesnych rozwiązań i hostingu oraz pomoc w opracowaniu biznes planu i realizacji kolejnych etapów wdrożenia projektu, a także w prowadzeniu działań marketingowych i sprzedaży produktu.

Pierwszym projektem rozwiniętym w ramach inkubatora jest społecznościowy serwis autorstwa absolwentów warszawskiej AWF Aktywni.pl. NewMedia Labs brał udział w finansowaniu przedsięwzięcia, budowie strony i jej zawartości, a także w tworzeniu spółki.

Co ciekawe, poza spełnianiem funkcji inkubatora pomysłów NewMedia Labs świadczy też inne usługi. Realizuje zlecenia komercyjne związanie z budowaniem stron internetowych oraz tworzy własne projekty (np. serwis ZagrajZnami.pl). Specjalizuje się też w zakresie optymalizacji witryn pod kątem ich monetyzacji, działań SEO, budowy aplikacji, a także hostingu, kolokacji oraz administracji serwerami.

NewMedia Labs zatrudnia 19 osób. Większość zespołu pracuje w Lublinie, gdzie zlokalizowano zaplecze programistyczne firmy.

Źródło: NewMedia Labs