Netscape z Lindowsem

Firma Lindows.com zawarła z koncernem AOL Time Warner porozumienie, w myśl którego przeglądarka internetowa Netscape będzie dołączana do wszystkich sprzedawanych kopii systemu operacyjnego Lindows 2.0.

Umowa zakłada również, że nabywcy systemu Lindows 2.0 otrzymają komunikator internetowy AIM oraz konto pocztowe w serwisie AOL.

Lindows jest systemem operacyjnym, umożliwiającym, w zamyśle jego twórców, uruchamianie aplikacji stworzonych z myślą o pracy zarówno w środowisku Windows, jak i Linux. Kilka dni temu firma Lindows.com poinformowała o zakończeniu prac nad druga jego wersją. System ma być rozsądną cenowo alternatywą dla Windows - jak na razie jego producentowi nie udało się jednak wywołać wielkiego zainteresowaniu klientów.

Umowa o sprzedawaniu razem z systemem drugiej pod względem popularności (drugie miejsce przekłada się jednak na niewiele ponad 4% internautów) przeglądarki internetowej może więc pomóc obu firmom - zarówno Lindows (w spopularyzowaniu nowego systemu), jak i AOL TM (w przywróceniu Netscape dawnej świetności).