Netscape 8 - wreszcie załatany

Firma Netscape udostępniła wczoraj najnowsze wydanie swojej przeglądarki internetowej - Netscape 8.0.4. Z nowej wersji aplikacji usunięto kilka niebezpiecznych błędów, wykrytych we wrześniu w przeglądarce Firefox (której "silnik" wykorzystuje Netscape).

Najpoważniejszy błąd występował w funkcji związanej z obsługą domen IDN (International Domain Name). Polegał on na tym, że przeglądarka nieprawidłowo obsługiwała długie odnośniki URL, zawierające w sobie znaki diakrytyczne. Dzięki temu możliwe było stworzenie adresu URL, który powodował błąd przepełnienia bufora - co z kolei umożliwiało uruchomienie na zaatakowanym komputerze niebezpiecznego kodu.

W wersji 8.0.4 usunięto również kilka mniej istotnych błędów - przedstawiciele Netscape zapewniają więc, że najnowsze wydanie jest również bezpieczne, jak "najświeższy" Firefox (wersja 1.0.7).

Warto przypomnieć, że Netscape 8 wyposażony jest w dwa "silniki" do renderowania stron WWW - Firefoksa i Internet Explorera. Użytkownik może w opcjach zdecydować, który z nich ma być domyślnie wykorzystywany.

Więcej informacji oraz plik do pobrania: Netscape.