Netscape 8 beta - opóźniony przez drobne błędy

Przedstawiciele America Online opóźniają udostępnienie pierwszej publicznej wersji beta przeglądarki internetowej Netscape 8, ze względu na konieczność usunięcia kilku drobnych błędów. Program ukaże się prawdopodobnie dopiero pod koniec lutego.

Pierwsza publiczna wersja beta przeglądarki Netscape 8, według pierwotnych planów miała zostać udostępniona dziś, jednak data jej premiery zostanie przesunięta o tydzień, a być może nawet o dwa - twierdzą przedstawiciele AOL.

Przeglądarka internetowa Netscape 8 oparta jest na silniku Firefoksa, lecz również obsługuje silnik Internet Explorera. Program nie posiada własnego silnika IE, lecz korzysta z tego, który znajduje się w systemie operacyjnym. Dlatego też Netscape 8 współpracować będzie jedynie z komputerami wyposażonymi w system Windows. Pierwsza edycja beta przeglądarki zostala udostępniona ograniczonej grupie testerów już w listopadzie 2004 roku.

Przedstawiciele AOL nie ukrywają, iż Netscape będzie próbował przyczynić się do detronizacji Internet Explorera, korzystając przy tym również z rosnącej popularności przeglądarki Firefox, która od listopada 2004 roku została pobrana w ponad 25 milionach kopii. Microsoft nie zamierza w tej sytuacji spoczywać na laurach - w ostatnich dniach znacznie zmodyfikowano plany dotyczące premiery Internet Explorera 7 (piszemy o tym szerzej w tekście: "Internet Explorer 7 - pierwsza beta już latem!").

Więcej na temat przeglądarki internetowej Netscape 8 piszemy w tekście: "Nadchodzą wielkie ósemki".