Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Netmedia S.A.: wyniki za III kwartał lepsze od oczekiwanych

Netmedia S.A. odnotowała w III kwartale br. 7,19 mln zł przychodów i zysk netto w wysokości 0,56 mln zł. Przychody za trzy kwartały 2007 r. wyniosły 16,1 mln zł i przekroczyły już prognozowane 16 mln zł na cały rok.

W stosunku do III kwartału ubiegłego roku, przychody Netmediów wzrosły o 739%, a zysk netto o 187%. Jak informuje spółka, tak dobry wynik to efekt wyższej rentowności usług rezerwacji online (głównie pokojów hotelowych za pośrednictwem serwisu Hotele.pl) oraz zmiany zasad rozliczania się z kontrahentami.

Zarząd Netmediów trzy razy podwyższał prognozę wyników finansowych na 2007 r. Teraz będzie musiał to zrobić jeszcze raz, ponieważ przychody przekroczyły przewidywane 16 mln zł, a zysk netto za trzy kwartały (1,49 mln zł) stanowi już 87% prognozowanego rocznego zysku (1,72 mln zł).

- Cieszymy się, z tak wczesnego przekroczenia prognozy przychodów na 2007 r. Jest to dowód, że realizowana strategia przynosi zamierzone skutki, a my potrafimy budować wartość naszej Spółki. Myślę, że tak dobre wyniki będą dla nas motywacją by kolejne kwartały okazały się równie dobre.

W zeszłym miesiącu nabyliśmy największy portal numizmatyczny w Polsce, który nie został jeszcze uwzględniony w naszych wynikach. Obecnie Zarząd jest w trakcie opracowywania korekty prognoz na 2007 rok oraz prognozy na rok 2008, które chcielibyśmy jak najszybciej opublikować." - mówi Andrzej Wierzba, prezes zarządu Netmedia S.A.

"Największy portal numizmatyczny" to serwis Emonety.pl, przejęty przez Netmedia 16 października br. W tym roku ma osiągnąć 200-250 tys. zł zysku netto przy przychodach równych 5 mln zł, zaś prognozowane wyniki na 2008 r. to 600 tys. zł zysku netto i ok. 8 mln zł przychodów.

Trzeci kwartał 2007 nie był zbyt korzystny dla inwestorów posiadających akcje warszawskiej spółki. Od 1 lipca do 30 września kurs Netmediów spadł o 4,95%.

Netmedia S.A.: wyniki za III kwartał lepsze od oczekiwanych

Mimo spadku wartości wszystkich indeksów, opublikowane dzisiaj wyniki za III kwartał spotkały się z pozytywną reakcją rynku. Na poniedziałkowej sesji kurs Netmediów wzrósł o 2,81% i wyniósł na zamknięciu 9,15 zł.

Netmedia S.A. to jedna z dziewięciu internetowych spółek notowanych na warszawskiej giełdzie. Skupia kilkanaście serwisów oferujących usługi turystyczne (np. Hotele.pl), finansowe (np. Kredyty.net) i specjalistyczne usługi dla pośredników nieruchomości.