Netmedia S.A.: wyniki za III kwartał lepsze od oczekiwanych

Netmedia S.A. odnotowała w III kwartale br. 7,19 mln zł przychodów i zysk netto w wysokości 0,56 mln zł. Przychody za trzy kwartały 2007 r. wyniosły 16,1 mln zł i przekroczyły już prognozowane 16 mln zł na cały rok.

W stosunku do III kwartału ubiegłego roku, przychody Netmediów wzrosły o 739%, a zysk netto o 187%. Jak informuje spółka, tak dobry wynik to efekt wyższej rentowności usług rezerwacji online (głównie pokojów hotelowych za pośrednictwem serwisu Hotele.pl) oraz zmiany zasad rozliczania się z kontrahentami.

Zarząd Netmediów trzy razy podwyższał prognozę wyników finansowych na 2007 r. Teraz będzie musiał to zrobić jeszcze raz, ponieważ przychody przekroczyły przewidywane 16 mln zł, a zysk netto za trzy kwartały (1,49 mln zł) stanowi już 87% prognozowanego rocznego zysku (1,72 mln zł).

- Cieszymy się, z tak wczesnego przekroczenia prognozy przychodów na 2007 r. Jest to dowód, że realizowana strategia przynosi zamierzone skutki, a my potrafimy budować wartość naszej Spółki. Myślę, że tak dobre wyniki będą dla nas motywacją by kolejne kwartały okazały się równie dobre.

W zeszłym miesiącu nabyliśmy największy portal numizmatyczny w Polsce, który nie został jeszcze uwzględniony w naszych wynikach. Obecnie Zarząd jest w trakcie opracowywania korekty prognoz na 2007 rok oraz prognozy na rok 2008, które chcielibyśmy jak najszybciej opublikować." - mówi Andrzej Wierzba, prezes zarządu Netmedia S.A.

"Największy portal numizmatyczny" to serwis Emonety.pl, przejęty przez Netmedia 16 października br. W tym roku ma osiągnąć 200-250 tys. zł zysku netto przy przychodach równych 5 mln zł, zaś prognozowane wyniki na 2008 r. to 600 tys. zł zysku netto i ok. 8 mln zł przychodów.

Trzeci kwartał 2007 nie był zbyt korzystny dla inwestorów posiadających akcje warszawskiej spółki. Od 1 lipca do 30 września kurs Netmediów spadł o 4,95%.

Netmedia S.A.: wyniki za III kwartał lepsze od oczekiwanych

Mimo spadku wartości wszystkich indeksów, opublikowane dzisiaj wyniki za III kwartał spotkały się z pozytywną reakcją rynku. Na poniedziałkowej sesji kurs Netmediów wzrósł o 2,81% i wyniósł na zamknięciu 9,15 zł.

Netmedia S.A. to jedna z dziewięciu internetowych spółek notowanych na warszawskiej giełdzie. Skupia kilkanaście serwisów oferujących usługi turystyczne (np. Hotele.pl), finansowe (np. Kredyty.net) i specjalistyczne usługi dla pośredników nieruchomości.