Netia: przychody większe niż planowaliśmy

Przychody Netii za okres styczeń-wrzesień bieżącego roku wyniosły 666 mln zł. To wzrost o 29% w stosunku do tego samego okresu w ubiegłym roku. Zysk netto wyniósł 113,4 mln zł.

Prezes Netii Wojciech Mądalski podkreślił, że te wyniki są znacznie lepsze od zakładanych. Sam wzrost organiczny w sektorze telekomunikacji wzrósł o 11%. Przychody z usług innych niż głosowe stanowią już 41% i ta rosnąca tendencja ma zostać zachowana. Tym bardziej, że zyski z usług głosowych się zmniejszają, m.in. z powodu malejących taryf. Prezes spółki zapowiedział kolejne obniżki cen rozmów głosowych.

Netia chce zainwestować w kupno Dialogu. Przypomnijmy, że ofertę zakupu Netia złożyła już w czerwcu br., lecz jak dotąd KGHM nie podjął decyzji o jego sprzedaży. Netia prowadzi też rozmowy z innymi operatorami i nie wyklucza zakupu jednego z nich. Na ten cel Netia jest gotowa przeznaczyć ponad 1 mld zł.

Prezes Mądalski przyznał, że spółka jest zainteresowana wzięciem udziału w przetargu na wolne częstotliwości, gdy tylko Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty go ogłosi. Przyznał też, że szuka biznesowego partera, lecz nie potwierdził, że będzie nim holenderski KPN. Prezes Mądalski określił wejście na rynek telefonii komórkowej jako jeden ze strategicznych celów spółki.