Netia ma 130 mln euro na inwestycje

Finalizacja umowy sprzedaży udziałów w P4 przyniosła Netii 131,8 mln euro (ok. 456 mln zł). Spółka chce zainwestować je w rozwijanie usług szerokopasmowych oraz oferty mobilnej pod własną marką.

30 kwietnia br. Netia sfinalizowała zwartą 22 lutego br. umowę, na mocy której zgodziła się sprzedać 3% udziałów w kapitale zakładowym P4 na rzecz firmy Tollerton, oraz 20,4% na rzecz firmy Novator. Cena za wszystkie sprzedane udziały to 131,8 mln Euro (ok. 456 mln PLN).

Pozyskane pieniądze operator chce wykorzystać na sfinansowanie strategii rozwoju usług szerokopasmowego dostępu do internetu, oferowanych obecnie z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury kablowej oraz technologii bezprzewodowej - WiMAX. Netia ma bowiem w planach wzrost liczby klientów szerokopasmowego dostępu do Internetu do co najmniej 400 tys. do końca roku.

Część pieniędzy ze sprzedaży udziałów zostanie przeznaczona na uwalnianie lokalnych pętli abonenckich TP (LLU), w ramach których dostarczane będą pakiety usług głosowych i internetowych. Ponadto Netia, w oparciu o zachowujące ciągłość umowy z P4, planuje w drugiej połowie 2008 r. wprowadzenie oferty telefonii komórkowej pod własną marką oraz usług konwergentnych.

Źródło: Netia