Netia co sekundę

Netia wprowadza od 1 czerwca nowe pakiety taryfowe dla usług międzymiastowych (Taryfa Przedsiębiorcza”) i ISDN („Taryfa Efektywna”). Operator umożliwi klientom usług międzymiastowych wybór opcji rozliczania: jak dotychczas - za minutę, lub od 1 czerwca - za czas rzeczywisty, co do sekundy połączenia.

Nowe pakiety to "Taryfa Przedsiębiorcza" dla usług międzymiastowych przez prefiks 1055 oraz "Taryfa Efektywna" dla usług ISDN. Wraz z wprowadzeniem tych pakietów Netia oferuje rozliczanie opłat za rzeczywisty czas rozmów (billing naliczany co 1 sekundę od początku trwania połączenia).

Klienci korzystający z usług połączeń międzymiastowych będą mogli dokonać wyboru pomiędzy obecną "Taryfą Ekonomiczną" - w której opłaty za połączenie naliczane są za każdą rozpoczętą minutę, oraz nową "Taryfą Przedsiębiorczą", w której opłata za minutę połączenia międzymiastowego w wysokości 0,31 zł netto rozliczana jest z dokładnością do 1 sekundy. Opłata za rozpoczęcie połączenia wynosi w tej taryfie 0,1 zł netto, a miesięczna opłata musi przekroczyć 60 zł netto.

Netia dodała też trzecią taryfę w usługach ISDN. Korzystający z ISDN Multi otrzymali możność wyboru pakietu "Taryfa Efektywna", oferujący rozliczenie z dokładnością do sekundy, z opłatami w wysokości 0,1 zł netto w połączeniach lokalnych, 0,31 zł netto za połączenia międzymiastowe, 1,2 zł netto za połączenia do sieci komórkowych i 1,42 zł do 5,7 zł za połączenia międzynarodowe, w zależności od strefy. Usługi VoIP kosztują od 1,15 do 4,05 zł netto w zależności od strefy i rozliczane są także co do sekundy. W każdym przypadku Netia „kasuje” za rozpoczęcie połączenia 0,1 zł netto.