Netflix - filmy prosto z Internetu

Netflix, pierwsza amerykańska firma, którą rozpoczęła wypożyczanie filmów za pośrednictwem poczty, zamierza w 2005 r. zaoferować swoim klientom możliwość korzystania z usług VoD (video on demand). Netflix rozważa również rozszerzenie swojej oferty o gry wideo.

W tej chwili Netflix oferuje swoim klientom możliwość jednoczesnego wypożyczenia trzech płyt DVD - w przyszłym roku oferta ta zostanie najprawdopodobniej rozszerzona o możliwość pobierania filmów.

Nowe usługi zaanonsował w wywiadzie dla magazynu Variety Reed Hastings, szef Netflix - jego zdaniem, zaoferowanie klientom usług VoD to naturalna ścieżka rozwoju firmy, która chce być pionierem w dziedzinie dostarczania użytkownikom filmów do domu. Hastings stwierdził również, że, jego zdaniem, na początku większość klientów wciąż będzie wolała firmy dostarczane na nośnikach DVD - szef Netflix spodziewa się jednak, że zainteresowanie filmami przesyłanymi przez Internet będzie stopniowo rosło.

Reed Hastings zasugerował również, że w ofercie Netflix w przyszłym roku mogą pojawić się gry wideo (aczkolwiek nie sprecyzował, czy będą one udostępniane w postaci plików do pobrania, czy też wysyłane pocztą, na płytach CD).