Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

NetTrack: 37,7 % Polaków to internauci

Mamy do czynienia z kolejnym skokiem liczby internautów od ostatniej fali badania. Z końcem marca firma badawcza SMG/KRC informowała, że liczba internautów wzrosła do 9,2 miliona. Obecnie ich liczba jest szacowana na 11,262 mln, a penetracja sięga 37,7%.

Przypomnijmy, że od początku bieżącego roku badanie NetTrack jest realizowane według nowej metodologii. Kuba Antoszewski, PR Manager firmy MillwardBrown SMG/KRC tłumaczy, że należy się wstrzymać z wnioskami dotyczącymi penetracji polskiego internetu. - Po kilku miesiącach realizacji badania będziemy widzieli, jaka jest realna dynamika zmiany.

Więcej o zmianie można przeczytać w wiadomości "NetTrack po zmianach: ponad 9 mln internautów".

Wśród internautów jest nieznacznie więcej mężczyzn - 51,5% w porównaniu do 48,5% kobiet.

Wśród internautów najliczniejszą grupę - bo 40% - stanowią osoby w wieku 15-24 lat.

NetTrack: 37,7 % Polaków to internauci

Średnie bądź wyższe wykształcenie ma aż 68% internautów.

NetTrack: 37,7 % Polaków to internauci

Prawie 80% internautów korzysta z internetu co najmniej kilka razy w tygodniu, przy czym codziennie lub prawie codziennie prawie 60% badanych.

NetTrack: 37,7 % Polaków to internauci

Badani najczęściej korzystają z internetu w domu.

NetTrack: 37,7 % Polaków to internauci

Według odpowiedzi ankietowanych aż 62% internautów łączy się z siecią dzięki stałym łączom.

NetTrack: 37,7 % Polaków to internauci

Pytani o znane sobie, internetowe serwisy badani najczęściej spontanicznie wymieniali Onet, Allegro i Google. Warto zauważyć, że w fali listopad 2005 - styczeń 2006 Wirtualna Polska była na drugiej pozycji z 69,1% wskazań. Obecnie spadła na czwarte miejsce z 42,9% wskazań.

NetTrack: 37,7 % Polaków to internauci

Poniższy wykres obrazuje zmiany w liczbie internautów szacowanej w badaniu NetTrack od marca 2003 roku. Przypomnijmy, że badanie bierze pod uwagę osoby powyzej 15 roku życia.

NetTrack: 37,7 % Polaków to internauci

***

Wyniki z fali badania: listopad 2005 - styczeń 2006

Aktualizacja: 12 lipca 2006 15:37

Aż do dziś nie mogliśmy Państwu zaprezentować porównania wyników do poprzedniej fali badania NetTrack za styczeń-marzec 2006. Firma SMG KRC nie przekazała bowiem za ten okres danych. Na naszą prośbę otrzymaliśmy dziś te dane, stąd możemy uzupełnić i dodać do wiadomości wykres obrazujący zmiany w liczbie internautów na przestrzeni kilku ostatnich lat.