NetSprint i Ukrainian Media Holding tworzą sieć reklamy kontekstowej

Firmy NetSprint i Ukrainian Media Holding podpisały umowę mającą na celu utworzenie sieci reklamy kontekstowej Adpower.com.ua na Ukrainie, w oparciu o technologię NetSprint.

Ukrainian Media Holding (UMH) to część United Media Holding, grupy medialnej działającej na Ukrainie, w Rosji oraz w Kazachstanie. Do koncernu należy 45 marek, m.in. tytuły prasowe, serwisy internetowe, stacje telewizyjne, radiowe, drukarnie, firmy kolporterskie, agencje marketingu bezpośredniego oraz firmy zajmujące się produkcją TV. Holding jest notowany na giełdzie we Frankfurcie. UMH to jedna z trzech wiodących firm na ukraińskim rynku stacji radiowych - zarządza 4 krajowymi oraz 2 lokalnymi rozgłośniami radiowymi. Od 2007 roku United Media Holding umacnia swoją pozycję w mediach online. Obecnie portfolio UMH zawiera 15 portali internetowych z różnych obszarów tematycznych. UMH dociera do 15% użytkowników ukraińskiego Internetu, co czyni tę grupę drugim co do wielkości graczem na rynku.

Rozwiązanie nsContext umożliwi Ukrainian Media Holding zarządzanie sprzedażą i emisją różnych formatów reklam kontekstowych na zarówno na swoich stronach jak i stronach partnerów. Na mocy umowy platforma nsContext została dostosowana do analizy semantycznej języka rosyjskiego. Reklamy będą emitowane m.in. na portalu i.ua, największym ukraińskim serwisie sportowym football.ua, serwisie dziennikarstwa obywatelskiego High Way, portalach informacyjnych kp.ua i focus.ua oraz portalu biznesowym dengi.ua. Pełna lista serwisów znajduje się na stronie www.adpower.com.ua.

nsContext to rozwiązanie dla dużych wydawców on-line, którzy chcą oferować swoim klientom produkty reklamowe emitowane w powiązaniu z treścią strony. Ukraińska umowa to piąte wdrożenie platformy nsContext poza Polską (po Litwie, Łotwie, Danii i Norwegii).

Źródło: NetSprint