NetPress Digital i Netina jako jedna firma

Spółki NetPress Digital (właściciel Netpress.pl) oraz Netina (właściciel ZloteMysli.pl) podpisały wczoraj umowę w sprawie połączenia.

Nowopowstały podmiot planuje jeszcze w tym roku uruchomić platformę e-commerce, na której sprzedawane będą elektroniczne książki, e-wydania prasowe oraz książki audio w formacie mp3.

- Tak naprawdę współpracujemy ściśle już od kilku miesięcy, tworząc nowatorską sieć dystrybucji elektronicznych publikacji- mówi Bartłomiej Roszkowski, prezes NetPress Digital. - Dzięki wymianie know how, a także wsparciu funduszu MCI Management, wkrótce udostępnimy internautom system, będący kolejnym krokiem w rozwoju polskiego e-commerce.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, konsolidacja zostanie przeprowadzona poprzez podniesienie kapitału zakładowego NetPress Digital, który zostanie opłacony przez Netinę. Firma ta wniesie aportem 100% udziałów Wydawnictwa Złote Myśli.

Po transakcji największym udziałowcem NetPress Digital pozostaną Zakłady Graficzne Taurus (spółka, która stworzyła NetPress) z udziałem na poziomie 40,68%. Blisko 38,98% w NetPress Digital będzie należało do Netiny, natomiast udział MCI Management spadnie z obecnych 33,3% do 20,34%. Po realizacji 2 transzy inwestycyjnej w wysokości 900 tys. zł., przewidzianej przez umowę, MCI zwiększy swój udział do minimum 33% udziałów w spółce.

W skład nowego zarządu wejdzie- obok Bartłomieja Roszkowskiego i Marcina Kądziołki z NetPress Digital- Mateusz Chłodnicki, dotychczasowy wiceprezes Netiny, który będzie odpowiadał za marketing.