Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Net24 - od lipca 640 kb/s

Netia zapowiada, że od 1 lipca maksymalna szybkość usługi Net24 (szerokopasmowego dostępu do Internetu) zwiększona zostanie do 640 kb/s. Firma jest kolejnym operatorem, który zdecydował się na przyspieszenie transferu - wcześniej zrobiły to m.in. Telekomunikacja Polska oraz UPC.

Net24 dostępny jest dla abonentów Netii posiadających zarówno linie analogowe, jak i cyfrowe (ISDN). Miesięczny abonament dla użytkowników indywidualnych i instytucji kulturalno-oświatowych to 130 zł (firmy i inne instytucje muszą doliczyć do tej kwoty 22% podatku VAT). Co ważne, mimo zwiększenia transferu cena usługi nie zmieni się.

Przypomnijmy, że pod koniec maja Telekomunikacja Polska poinformowała o zwiększeniu od 1 maja szybkości dwóch wariantów Neostrady (Neostrada 128 kb/s do 320 kb/s, zaś Neostrada 512 kb/s - do 640 kb/s). Później na podobny krok zdecydowały się firmy UPC (oferująca usługę chello) oraz Aster.

Więcej informacji o usłudze Net24: http://www.netia.pl/net24/