Net Track: 7,45 mln internautów w Polsce

Z najnowszego, czerwcowego badania Net Track wynika, że w minionym miesiącu 24,7% Polaków powyżej 15 roku życia korzystało z internetu. Lekko zwiększył się odsetek osób łączących się z siecią w domu. Bez zmian pozostała w czerwcu dziesiątka najbardziej rozpoznawanych witryn.

Miesiąc temu w Polsce było ok. 7,45 mln użytkowników sieci powyżej 15 roku życia. To niewielki spadek w porównaniu z majem br., kiedy to z sieci korzystało 7,51 mln internautów. Ogółem osób łączących się z internetem może być w naszym kraju ok. 10-11 mln (włączając tych, którzy nie mają skończonych 15 lat).

Net Track: 7,45 mln internautów w Polsce

Liczba internautów w Polsce (Net Track)

W czerwcu lekko powiększyła się liczba osób surfujących w domu (53,2%) oraz w szkole bądź na uczelni (26,3%). Zmniejszył się za to odsetek osób korzystających z internetu w kawiarniach internetowych oraz u znajomych.

Net Track: 7,45 mln internautów w Polsce

Miejsce korzystania z Internetu

Dobrą informacją jest to, że coraz więcej osób korzysta z internetu codziennie lub prawie codziennie (38,6% zadeklarowało, że z taką częstotliwością zagląda do zasobów sieci). Odsetek tych, którzy łączą się z internetem kilka razy w tygodniu wyniósł w czerwcu 27,3%.
Net Track: 7,45 mln internautów w Polsce

Częstotliwość korzystania z internetu (Net Track)

Co ciekawe, w czerwcu nie nastąpiły żadne przetasowania w rankingu 10 najbardziej rozpoznawanych witryn. Pierwsze miejsce przypadło Onetowi - jednak miesiąc temu lekko spadała liczba osób deklarujących odwiedzanie portalu. Drugą pozycję zajęła Wirtualna Polska - notując lekki bo 1% wzrost. Niewielkie

Net Track: 7,45 mln internautów w Polsce

Rozpoznawalność witryn

wzrosty zanotowały również: Allegro oraz Gazeta.pl. Swoje pozycje utrzymały również witryny operatorów telefonii komórkowej - które były nowością w majowym rankingu.

Badanie zostało przeprowadzone przez SMG/KRC na próbie 2 224 przypadków.

Wyniki majowego badania:

http://www.internetstandard.pl/news/68390.html

Ranking oglądalności witryn w maju:

http://www.internetstandard.pl/artykuly/43159.html