Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Net Track: 7,45 mln internautów w Polsce

Z najnowszego, czerwcowego badania Net Track wynika, że w minionym miesiącu 24,7% Polaków powyżej 15 roku życia korzystało z internetu. Lekko zwiększył się odsetek osób łączących się z siecią w domu. Bez zmian pozostała w czerwcu dziesiątka najbardziej rozpoznawanych witryn.

Miesiąc temu w Polsce było ok. 7,45 mln użytkowników sieci powyżej 15 roku życia. To niewielki spadek w porównaniu z majem br., kiedy to z sieci korzystało 7,51 mln internautów. Ogółem osób łączących się z internetem może być w naszym kraju ok. 10-11 mln (włączając tych, którzy nie mają skończonych 15 lat).

Net Track: 7,45 mln internautów w Polsce

Liczba internautów w Polsce (Net Track)

W czerwcu lekko powiększyła się liczba osób surfujących w domu (53,2%) oraz w szkole bądź na uczelni (26,3%). Zmniejszył się za to odsetek osób korzystających z internetu w kawiarniach internetowych oraz u znajomych.

Net Track: 7,45 mln internautów w Polsce

Miejsce korzystania z Internetu

Dobrą informacją jest to, że coraz więcej osób korzysta z internetu codziennie lub prawie codziennie (38,6% zadeklarowało, że z taką częstotliwością zagląda do zasobów sieci). Odsetek tych, którzy łączą się z internetem kilka razy w tygodniu wyniósł w czerwcu 27,3%.
Net Track: 7,45 mln internautów w Polsce

Częstotliwość korzystania z internetu (Net Track)

Co ciekawe, w czerwcu nie nastąpiły żadne przetasowania w rankingu 10 najbardziej rozpoznawanych witryn. Pierwsze miejsce przypadło Onetowi - jednak miesiąc temu lekko spadała liczba osób deklarujących odwiedzanie portalu. Drugą pozycję zajęła Wirtualna Polska - notując lekki bo 1% wzrost. Niewielkie

Net Track: 7,45 mln internautów w Polsce

Rozpoznawalność witryn

wzrosty zanotowały również: Allegro oraz Gazeta.pl. Swoje pozycje utrzymały również witryny operatorów telefonii komórkowej - które były nowością w majowym rankingu.

Badanie zostało przeprowadzone przez SMG/KRC na próbie 2 224 przypadków.

Wyniki majowego badania:

http://www.internetstandard.pl/news/68390.html

Ranking oglądalności witryn w maju:

http://www.internetstandard.pl/artykuly/43159.html