Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Neostrada - wolniej i z limitem

Telekomunikacja Polska poinformowała o udostępnieniu klientom nowej wersji usługi Neostrada. Od 1 lutego klienci mogą wybrać jeden z dwóch wariantów - 512 kbps za 149 zł miesięcznie lub 128 kbps za 99 zł miesięcznie. Ograniczenie transferu to tylko jedna z dwóch podstawowych zmian; drugą jest wprowadzenie miesięcznego limitowania transferu w kierunku do klienta - do 5 GB.

"Nie będzie tak, że po wyczerpaniu tego limitu dostęp nagle się "urwie" tłumaczy Barbara Górska, rzecznik prasowy TP S.A. - "Reguluje to stosowny zapis w regulaminie. Przewiduje on, że po wyczerpaniu limitu zostanie ograniczony transfer - do 32 kb/s." Co ważne - cena 99 zł za miesięczny abonament obowiązywać będzie jedynie w przypadku podpisania umowy na czas określony (12 miesięcy). Jeśli umowa zostanie podpisana na czas nieokreślony, abonament kosztować będzie 149 zł.

Zasady korzystania z podstawowej wersji Neostrady (download 512 kbps/upload 128 kbps) nie zmieniają się - koszt miesięcznego abonamentu wciąż wynosić będzie 149 zł. W tym wariancie klient otrzymuje dodatkowo 100 MB (przy umowie na czas nieokreślony) i 50 MB (przy umowie na 12 miesięcy) przestrzeni dyskowej do publikacji własnych stron WWW i zakładania kont pocztowych. W nowej wersji - 128 kb/s - do dyspozycji abonenta oddawane jest konto pocztowe o pojemności 5 MB. Klient otrzymuje również dostęp do Serwisu Multimedialnego i Strefy Gier.

"Głównym powodem wprowadzenia nowej wersji usługi była chęć rozszerzenia naszej oferty - chcemy, by Neostrada była naszą podstawową propozycją dla osób chcących korzystać z szerokopasmowego dostępu do Internetu, więc musimy tę usługę rozwijać" - tłumaczy Barbara Górska. "Niewykluczone, że w przyszłości pojawią się kolejne wersje Neostrady - z decyzjami w tej sprawie chcemy jednak poczekać do chwili, gdy poznamy opinie klientów na temat naszej nowej propozycji" dodaje B. Górska.

Tak jak do tej pory, Neostrada będzie dostępna wraz z zestawem do samodzielnej instalacji (zestaw instalacyjny kosztuje od 99 zł). Co ważne - TP S.A. wprowadziła do swojej oferty cały zestaw modemów do Neostrady (wśród nowości znalazły się m.in. urządzenia z funkcjonalnością routera, umożliwiające dzielenie łącza w ramach lokalu oraz modemy bezprzewodowe; więcej na ten temat - już wkrótce). Opłata aktywacyjna wynosi 200 zł. Dla klientów, którzy już korzystają z szybszego wariantu Neostrady, Telekomunikacja Polska przewidziała możliwość migracji do nowego wariantu.

Więcej informacji:

http://www.neostrada.pl

Nowouruchomiona infolinia "Usługi internetowe TP S.A.": 0 801 321 123