Neostrada bez telefonu za 30 zł netto

Od 15 lutego 2007 r. korzystanie z usługi neostrada nie będzie wymagało płacenia abonamentu telefonicznego. Opłata za utrzymanie łącza wyniesie jednak 30 zł netto - poinformowała TPSA.

TPSA przekazała do Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) nowy cennik i regulamin. UKE nałożył na TPSA 100 mln zł kary za opóźnienie w oddzieleniu usług telefonu i neostrady.

"Cennik zawiera dodatkową pozycję 30 zł netto za utrzymanie łącza. Nasza marża na tej usłudze jest minimalna i wynosi 3,50 zł" - powiedział Jacek Kalinowski, rzecznik Grupy TP, cytowany przez agencję ISB.

Neostrada bez abonamentu telefonicznego będzie dostępna od 15 lutego 2007. Od 15 stycznia można składać na zamówienia na nową neostradę oraz wnioski o rezygnację z telefonu. Opłata za utrzymanie łącza sięgnie 36,60 zł brutto.

Oprócz opłaty za utrzymanie, abonent będzie płacić abonament w zależności od prędkości posiadanego łącza.

Do tej pory aby skorzystać z neostrady należało obok abonamentu za usługę opłacać abonament telefoniczny sięgający co najmniej 49,61 zł z VAT.

Usługi szerokopasmowe są jednym ze strategicznych celów Telekomunikacji Polskiej. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu wideo, jakiego udzielił nam nowy prezes Telekomunikacji Polskiej podczas III Forum na rzecz usług szerokopasmowych . (patrz relacja TV)

Polecamy także wywiad wideo z Kornelią Matheą, dyrektorem dywizji usług dla domu w TP, na temat usług triple play. (patrz relacja TV)

***

Zobacz również inne relacje wideo na temat przyszłości usług szerokopasmowych stacjonarnych i mobilnych: III Forum na rzecz usług szerokopasmowych .