Nawijka - konkurencja dla SkypeOut?

Wirtualna Polska uruchomiła testowo nową usługę, umożliwiającą użytkownikom komunikatora wpkontakt dzwonienie na telefony stacjonarne i komórkowe na całym świecie. Usługa 'Nawijka' ma być, wedle deklaracji przedstawicieli portalu, do 88% tańsza od usług Telekomunikacji Polskiej. "Wersja testowa nie różni się właściwie od finalnej" - powiedział nam Andrzej Kiesz z WP. "Bardzo zależy nam, by usługę tę przetestowała jak największa grupa użytkowników - ich opinie będą dla nas bardzo pomocne. Jeśli testy przebiegną pomyślnie, to zamierzamy uruchomić finalną wersję Nawijki w ciągu najbliższych 3 - 4 dni."

'Nawijka' dostępna jest dla wszystkich internautów, niezależnie od tego, czy korzystają z połączeń szerokopasmowych, czy z modemów. Użytkownik nie płaci żadnego abonamentu - ponosi jedynie koszty połączeń. "Z Nawijki można skorzystać natychmiast, nie wymaga bowiem podpisywania jakichkolwiek umów, ani dodatkowych inwestycji. Niezbędne są jedynie z mikrofonem oraz dostęp do Internetu" - tłumaczy Andrzej Kiesz, koordynator projektu.

Nowa oferty WP zbliżona jest do usługi SkypeOut (o której pisaliśmy kilkakrotnie - m.in. w tekście "SkypeOut: To działa!"). Tu również płatność uiszczana jest w systemie pre-paid - użytkownik ma możliwość zakupu wirtualnych kart sprzedawanych w różnych nominałach (5, 15 lub 50 zł). Za kartę można zapłacić na kilka sposobów - m.in. przelewem, kartą płatniczą czy przekazem pocztowym. Klient w każdej chwili może sprawdzić, ile pieniędzy zostało na jego koncie oraz przejrzeć spis przeprowadzonych już rozmów (wraz z należnościami za nie). WP udostępniła również użytkownikom nowej usługi możliwość korzystania z bezpłatnych połączeń do Contact Center.

Pełny cennik połączeń można znaleźć tutaj.

Dostawcą platformy VoIP pc2phone, w oparciu o którą realizowane są połączenia głosowe, jest warszawska firma NEUTRON-IT.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.