Nasza-klasa.pl numerem 1 dla urządzeń mobile

Opera Software opublikowała dzisiaj interesujący raport o nazwie "State of the Mobile Web". Dokument zawiera m.in. zestawienie dziesięciu najbardziej popularnych witryn odwiedzanych za pomocą Opera Mini (przeglądarka dla urządzeń mobilnych).

Raport "State of the Mobile Web" wskazuje przede wszystkim, że Polacy coraz częściej korzystają w internetu za pomocą urządzeń mobilnych. W sierpniu z Opery Mini korzystało około 17,3 miliona użytkowników, o 9,1% więcej stosunku do lipca i o ponad 357% w stosunku do sierpnia 2007. Użytkownicy przeglądarki odwiedzili w sierpniu ponad 4,1 miliarda stron, średnio 242 strony w miesiącu na jedną osobę. W porównaniu do lipca, liczba odwiedzanych stron wzrosła o 11,7%. W porównaniu do sierpnia 2007 r. wzrost wynosi 337%.

W raporcie znalazło się również zestawienie zawierające Top 10 witryn w Polsce (na podstawie UU):

1) nasza-klasa.pl (awans z miejsca 2.)

2) google.pl (spadek z miejsca 1.)

3) lajt.onet.pl

4) allegro.pl

5) wp.pl

6) wikipedia.org

7) fotka.pl

8) youtube.com

9) gamejump (nowość)

10) rozklad-pkp.pl (spadek z miejsca 9.)

Autorzy zestawienia podkreślają, że Polacy widocznie wykorzystują możliwość korzystania z internetu za pomocą telefonów komórkowych. Jon von Tetzchner, CEO firmy Opera Software, stwierdził "liczba odwiedzin różnych witryn wskazuje, że osoby mające pełny dostęp do Internetu w swoich telefonach komórkowych korzystają z sieci tak samo, jak robią to na swoich komputerach domowych. Polacy chcą natychmiastowego dostępu do pełnego Internetu, a Opera Mini jest najlepszym narzędziem, które to umożliwia."

Pełny raport dostępny jest pod tym adresem.