Nasza Klasa uruchomi wersję mobilną

Portal Nasza-klasa oraz krakowska spółka technologiczna Mobile Experts podpisały umowę o strategicznej i długofalowej współpracy, której celem ma być sukcesywne udostępnianie serwisów i aplikacji najpopularniejszego polskiego portalu społecznościowego z poziomu telefonów komórkowych i innych urządzeń mobilnych.

"Pierwsze aplikacje mobilne, będące owocem podjętej współpracy, powinniśmy udostępnić w ciągu najbliższych miesięcy, prawdopodobnie na przełomie roku. Do końca 2010 roku planujemy udostępnić w wersji mobilnej wszystkie produkty Naszej-Klasy: portal, Śledzika i nasz nowy komunikator NKtalk" - mówi Dominik Kaznowski, pełnomocnik zarządu spółki Nasza-Klasa.

Nasza Klasa wybrała Mobile Experts w wyniku postępowania ofertowego przeprowadzonego wśród obecnych na rynku dostawców aplikacji i rozwiązań mobilnych. Firma Mobile Experts jest wykonawcą systemu mobilnego podpisu elektronicznego oraz mobilnej autoryzacji i uwierzytelniania między innymi dla Komendy Głównej Policji oraz Głównego Urzędu Statystycznego.

"Ze względu na wciąż wysokie koszty połączeń w Polsce, jednym z kluczowych elementów projektu jest dbałość o optymalizację wykonania usług pod kątem ilości danych przesyłanych pomiędzy urządzeniami mobilnymi a siecią. Ma to szczególne znaczenie w sytuacji, w której już dzisiaj z dostępu mobilnego do NK korzysta prawie milion osób miesięcznie" - dodaje Kaznowski.